Chiriches tam Galatasaray'a göre
GÖKMEN ERHAN

GÖKMEN ERHAN

Chiriches tam Galatasaray'a göre

30 Mayıs 2017 - 11:56

Maç çok sıcak bir havada oynandı. Liglerin bitiminin gecikmesinden dolayı takımlar son haftalarda, özellikle güney illerde çok sıcak havada oynamaya başladılar. Galatasaray ligin son haftasına girilirken hala üçüncülük şansını devam ettiriyor. Eğer üçüncü olunabilirse ligi geç açma imkanı da doğacak.

Sarı-Kırmızılılar son haftalarda daha dengeli oynamaya başladı. Özellikle ilk yarılarda rakiplerini çok zorluyorlar. Ancak bu maç özelinde bakarsak ilk yarı ve ikinci yarı gece – gündüz gibiydi. İlk yarıda baskılı ve tempolu oynayan bir Galatasaray vardı. İlk 45 dakikada 3 gol bulunmasına rağmen defans hattı yine sırıtan tarafıydı Sarı – Kırmızılılar’ın. İkinci yarı ise tamamen farklı oldu. Alanyaspor tüm riskleri aldı ve Galatasaray kalesini ablukaya aldılar. Özellikle Sneijder’in çıkmasından sonra topu önde tutmakta zorlandı Tudor’un öğrencileri. Alanyaspor penaltı golünü bulduktan sonra baskısını iyice arttırdı. Ancak Galatasaray herşeye rağmen maçı kazanmasını bildi ve üçüncülük şansını son haftaya taşıdı.

Tudor göreve geldiğinden bu yana Galatasaray’ın yukarı doğru ivmelenen bir grafiği var. Özellikle son üç haftadır takımın maçlarını kazanarak futbolcuların öz güvenlerini kazanmalarıyla doğru orantılı olarak performansları da arttı. Önümüzdeki sezon için yapılacak 7 – 8 takviyeyle takım iyice iddialı duruma gelecektir.

Gelelim transfer dedikodularına; Batefimbi Gomis transferinin bittiği söyleniyor. Bence çok yerinde bir transfer olacaktır. Formda bir Gomis’in Türkiye’de 20 golden aşağı atmayacağını ve önemli katkı vereceğini düşünüyorum. Bunun yanında Napoli’den Vlad Chiriches’in gündemde olduğu dedikoduları var ve kendisi tam Galatasaray’ın aradığı tipte ‘lider stoper’ özelliklerine sahip. Yan toplarda da kadroda bulunan tüm savunmacılardan iyi olduğu kanaatindeyim. Eğer transferi gerçekleşirse yeni Ujfalusi bulundu diyebiliriz. Bu futbolculara ek olarak sağ bek, sol bek, orta saha transferleri için görüşmeler devam ediyor. Umarım bu mevkilere de doğru oyuncular bulunabilirse 2017 – 2018 sezonunda daha etkili bir takım izleme şansına sahip olabiliriz.

BAŞKAN ÖZBEK'E ÇAĞRI

Kaliteli oyuncuları transfer etmek çok güzel ancak bir an önce alt yapıdan gelebilecek potansiyelli gençleri de bir kenara atmamalıyız. Fatih Terim döneminde alt yapıya kazandırılmış çok önemli gençler var ve değerlendirilmeleri hem Galatasaray hem de Türk Futbolu açısından büyük önem arz ediyor. Eğer bu gençlerden verim alınabilirse hem kulübün kasası rahatlayacaktır hem de milli takım için verimli bir kaynak olacaktır diye düşünüyorum. Türk kulüpleri girdikleri mali açmazlardan ancak ve ancak alt yapıya yaptıkları ve yapacakları yatırımlarla çıkabilirler.

Buradan Dursun Başkan’a buradan bir çağrım olacak; Bir Galatasaray taraftarı olarak her ne şartta olursa olsun kulübün haklarını savunması gerektiğini düşünüyorum. Aksi halde haftalardır göz göre göre verilmeyen ve bu maçta da es geçilen penaltılar, önümüdeki sezon da verilmeyecektir. Bütün Galatasaraylılar kendisinden bu konuda daha aktif bir rol üstlenmesini ve kulübün haklarını sonuna kadar savunmasını bekliyor!

Son olarak; 2016 – 2017 sezonu şampiyonu Beşiktaş’ı gönülden tebrik ederim. Kim ne derse desin hak ettikleri bir şampiyonluk aldılar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar