Beşiktaş, Trabzonspor ve Başakşehir'in rakipleri belli oldu

UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele edecek Beşiktaş, Trabzonspor ve Medipol Başakşehir'in rakipleri belli oldu.


Beşiktaş, Trabzonspor ve Başakşehir'in rakipleri belli oldu

UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele edecek Beşiktaş, Trabzonspor ve Medipol Başakşehir'in rakipleri belli oldu.

2019-2020 Sezonu UEFA Avrupa Ligi grup maçlarının kuraları bugün TSİ 14:00'te Monaco'daki Grimaldi Forum'da çekildi.

48 takımın 12 grupta mücadele edeceği UEFA Avrupa Ligi'ne doğrudan katılma hakkını kazanan Beşiktaş K Grubu'nda yer aldı. Beşiktaş'ın K Grubu'ndaki rakipleri; Portekiz'den Sporting Braga, İngiltere'den Wolverhampton ve Slovakya'dan Slovan Bratislava oldu.

Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu'nda Olympiakos'a elenen ve yoluna UEFA Avrupa Ligi gruplarında devam eden Medipol Başakşehir ise J Grubu'nda İtalya'dan AS Roma, Almanya'dan Eintracht Frankfurt ve Avusturya'dan Wolfsberg ile mücadele edecek.

Play-Off Turu'nda AEK'yi eleyerek UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele etmeye hak kazanan Trabzonspor, C Grubu'nda İsviçre'den Basel, Rusya'dan Krasnodar ve İspanya'dan Getafe ile eşleşti.

UEFA Avrupa Ligi'nde 2019-2020 Sezonu grupları şu şekilde oluştu:

A Grubu: Sevilla, APOEL, Qarabağ Ağdam, F91 Dudelange

B Grubu: Dinamo Kiev, FC Kophenag, Malmö, FC Lugano

C Grubu: FC Basel, FC Krasnodar, Getafe, Trabzonspor

D Grubu: Sporting Lizbon, PSV Eindhoven, Rosenborg, LASK Linz

E Grubu: Lazio, Celtic, Rennes, CFR Cluj

F Grubu: Arsenal, Eintracht Frankfurt, Standart Liege, Vitoria Guimaraes

G Grubu: FC Porto, Young Boys Bern, Feyenoord, Glasgow Rangers

H Grubu: CSKA Moskova, Ludogorets Lazgard, Espanyol, Frencvaros

I Grubu: Wolfsburg, Gent, Saint Etienne, Olexandriya

J Grubu: AS Roma, Borussia Mönchengladbach, Medipol Başakşehir, Wolfsberg

K Grubu: Beşiktaş, Sporting Braga, Wolverhampton, Slovan Bratislava

L Grubu: Manchester United, Astana, Partizan, AZ Alkmaar

Maçlar 19 Eylül'de başlıyor

UEFA Avrupa Ligi'nde grup maçları 19 Eylül - 12 Aralık tarihleri arasında oynanacak. Gruplarında ilk iki sırayı alan takımlarla birlikte, Şampiyonlar Ligi'nde gruplarını 3. tamamlayan 8 takım, UEFA Avrupa Ligi Son 32 Turu'nda mücadele edecekler.

Final Polonya'da

Final maçı ise 27 Mayıs Çarşamba günü Polonya'nın Gdansk kentindeki Gdansk Stadyumu'nda yapılacak.