UEFA Avrupa Ligi'nde 12 grupta 24 karşılaşma oynanacak

Beşiktaş, Medipol Başakşehir ve Trabzonspor'un ülkemizi temsil edeceği UEFA Avrupa Ligi gruplarında ilk iki sırayı alacak takımlarla birlikte, Şampiyonlar Ligi'ndeki 8 grubun üçüncüsü Son 32 Turu'nda mücadele etme hakkı kazanacak.


UEFA Avrupa Ligi'nde 12 grupta 24 karşılaşma oynanacak

UEFA Avrupa Ligi'nde 2019-2020 Sezonu yarın (19 Eylül Perşembe) 12 grupta oynanacak 24 karşılaşmayla başlıyor.

6 Hafta üzerinden oynanacak grup karşılaşmaları 12 Aralık'ta sona erecek.

Beşiktaş, Medipol Başakşehir ve Trabzonspor'un ülkemizi temsil edeceği UEFA Avrupa Ligi gruplarında ilk iki sırayı alacak takımlarla birlikte, Şampiyonlar Ligi'ndeki 8 grubun üçüncüsü Son 32 Turu'nda mücadele etme hakkı kazanacak.

Final Polonya'da

2019-2020 UEFA Avrupa Ligi finali ise 27 Mayıs 2020 Çarşamba günü TSİ 22:00'de Polonya'nın Gdansk kentindeki Gdansk Arena'da oynanacak. 

3 takımımız Son 32 Turu'na kalmak için mücadele edecek

UEFA Avrupa Ligi'nde Trabzonspor C Grubu'nda; Getafe, Krasnodar ve Basel ile mücadele edecek.

J Grubu'nda yer alan Medipol Başakşehir'in rakipleri ise; AS Roma, Wolfsberg ve Mönchengladbach.

K Grubu'nda bulunan Beşiktaş ise; Wolverhampton, Sporting Braga ve Slovan Bratislava ile ilk iki sırayı elde etmek için mücadele verecek.

UEFA Avrupa Ligi 1. Haftası'nda 12 grupta oynanacak 24 karşılaşmanın programı da şöyle:

A Grubu

19:55    APOEL - Dudalange

19:55    Qarabağ - Sevilla (beIN Connect)

B Grubu

19:55    FC Kophenag - Lugano

19:55    Dinamo Kiev - Malmö

C Grubu

19:55    Getafa - Trabzonspor (beIN Sports 77. Kanal)

19:55    FC Basel - FC Krasnodar (beIN Sports 78. Kanal)

D Grubu   

19:55    LASK Linz - Rosenborg

19:55    PSV Eindhoven - Sporting Lizbon (beIN Sports Max 2)

E Grubu

19:55    CFR Cluj - Lazio (beIN Connect)

19:55    Rennes - Celtic

F Grubu

19:55    Standart Liege - Vitoria Guimaraes     

19:55    Eintracht Frankfurt - Arsenal (beIN Sports Max 1)

G Grubu

22:00    Glasgow Rangers - Feyenoord (beIN Connect)

22:00    FC Porto - Young Boys Bern

H Grubu

22:00    Espanyol - Françvaroş

22:00    Ludogorets - CSKA Moskova

I Grubu

22:00    Wolfsburg - Olexandriya

22:00    Gent - Saint Etienne

J Grubu

22:00    Mönchengladbach - Wolfsberg (beIN Connect)

22:00    AS Roma - Medipol Başakşehir (beIN Sports 78. Kanal)

K Grubu

22:00    Wolverhampton - Sporting Braga (beIN Sports Max 1)

22:00    Slovan Bratislava - Beşiktaş (beIN Sports 77. Kanal)

L Grubu

22:00    Manchester United - Astana (beIN Sports Max 2)

22:00    Partizan - AZ Alkmaar