Beşiktaş’a UEFA’dan ret

Beşiktaş'a UEFA'dan ret

UEFA Tahkim Kurulu, siyah-beyazlıların Lyon maçından sonra aldığı iki yıl ertelemeli bir yıl men cezasına yaptığı itirazı reddetti.

17 Temmuz 2017 - 16:40

Beşiktaş'a UEFA’dan kötü haber geldi. Tahkim Kurulu, siyah-beyazlı temsilcimizin Lyon karşılaşmasından sonra verilen cezayla ilgili yaptığı itirazı kabul etmedi. 

UEFA'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:  

UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu'nun 13 Nisan'da Fransa'da oynanan UEFA Avrupa Ligi çeyrek final ilk maçı olan Lyon-Beşiktaş (2-1) karşılaşmasında çıkan olaylardan dolayı Beşiktaş'a verdiği ceza nedeniyle yapılan itirazı, UEFA Tahkim Kurulu 13 Temmuz'daki toplantısında değerlendirmiştir. 

UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu Beşiktaş'ı aynı olayların iki yıl içinde tekrarlanması halinde Beşiktaş'ı bir sonraki UEFA turnuvasından men etme kararı almıştır. 

Türk kulübü ayrıca 100 bin euro para cezasına çarptırılmıştır. Türk kulübüne verilen cezaların sebebi seyirci olayları, meşale yakılması ve sahaya yabancı maddelerin atılmasıdır. 

Geçen haftaki toplantıda alınan karar gereği, UEFA Tahkim Kurulu Beşiktaş'ın yaptığı itirazı reddetmiştir. Sonuç olarak UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu'nun cezası onaylanmıştır. 

SEVKİN NEDENİ

UEFA Avrupa Ligi çeyrek final maçı öncesinde Fransız temsilcisi Lyon, Kara Kartal’ın bilgisi dahilinde olmadan Türk taraftarlarla yaklaşık 20 bin bilet dağıtmıştı. 


Maç öncesinde iki takımın taraftarları arasında çıkan olaylar sonucunda binlerce Lyon taraftarı tribünlerden sahaya inmişti. Lyon-Beşiktaş karşılaşmasının ertelenmesi gündeme gelmiş ancak UEFA, resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada gecikmeli bir şekilde başlayacağını duyurmuştu. 


Mücadele ise 45 dakikalık bir gecikmenin ardından oynanmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tolga Ciğerci: Vurduğum giriyor
Tolga Ciğerci: Vurduğum giriyor
Zadar'da şampiyon Fenerbahçe Doğuş
Zadar'da şampiyon Fenerbahçe Doğuş