2 takıma da dev gelir!

Suudi Arabistan, ev sahipliği yapacağı Süper Kupa maçı için dev bir bütçe ayırdı. 29 Aralık Cuma günü Riyad’da oynanacak karşılaşmayı kazanan takım 65 milyon TL, finalist ise 43 milyon TL para ödülünün sahibi olacak.

2 takıma da dev gelir!
26 Aralık 2023 - 12:26
Cristiano Ronaldo, Neymar, Karim Benzema gibi yıldızları transfer ederek futbol yoluyla tanıtım atağına kalkan Suudi Arabistan, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında 29 Aralık Cuma günü oynanacak Turkcell Süper Kupa maçını da bu anlamda önemli bir fırsat olarak görüyor.

Toplam 108 milyon TL

Riyad’da oynanacak karşılaşma için dev bir bütçe ayıran Suudi Arabistan, iki kulübe toplam 108 milyon TL para ödülü dağıtacak.

Kupayı kazanacak takım 65 milyon TL, finalist 43 milyon TL ödülün sahibi olacak. Ayrıca takımların tüm masrafları da karşılanacak.

İspanya ve İtalya'yı da düzenliyor

Suudi Arabistan yıllardır İspanya İle İtalya Süper Kupası maçlarına da ev sahipliği yapıyor ve katılan kulüplere yüksek para ödülleri dağıtıyor.

Format değiştirildi

2021’den beri bu ülkede gerçekleştirilen İspanya Süper Kupası’nda 4’lü turnuva formatına geçildi. 2029’a kadar Suudi Arabistan’da düzenlenecek İspanya Süper Kupası’nda her yıl şampiyon olan kulüp 5 milyon Euro alıyor. İspanya Futbol Federasyonu da 40 milyon Euro kazanıyor. İtalya Süper Kupası da önümüzdeki 6 yıl boyuncu 4’lü turnuva formatıyla Suudi Arabistan’da yapılacak. 4 takıma toplam 23 milyon Euro verilecek.

(Hürriyet)

YORUMLAR

  • 0 Yorum