2024 Avrupa Futbol Şampiyonası ne zaman başlayacak?

Her 4 senede bir gelmesi için gün saydığımız EURO 2024 ne zaman başlayacak? Avrupa'nın en büyüğünün belli olacağı Avrupa Futbol Şampiyonası öncesi bilmeniz gereken her şey burada. İşye EURO 2024 (Avrupa Futbol Şampiyonası) rehberimiz...

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası ne zaman başlayacak?
22 Mayıs 2024 - 13:31
Avrupa'nın ülkeler bazında en prestijli futbol turnuvası olan UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası için futboseverler şimdiden takvimine bakmaya başladı. Her dört yılda bir düzenlenen bu büyük organizasyon, Avrupa'nın en iyi milli takımlarını bir araya getirerek unutulmaz bir futbol şöleni sunacak. EURO 2024 için şimdiden geri sayıma başladık. Peki, EURO 2024 ne zaman başlayacak?

Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenecek EURO 2024, 14 Haziran 2024 tarihinde başlayacak. Bu bir ay içinde 24 Avrupa ülkesinin milli futbol takımları, şampiyonluk için birbirleriyle kıyasıya bir mücadele verecek.

EURO2024 finali ne zaman, nerede

EURO2024, 14 Temmuz 2024 tarihinde final maçıyla sona erecek. 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın ev sahipliği Almanya tarafından 2018 yılında kazanılmıştı. Bu yıl 16. kez düzenlenecek olan Avrupa Futbol Şampiyonası, tarihinde ikinci kez Almanya'nın ev sahipliğinde olacak. İlk kez 1988 yılında Almanya'da düzenlenen turnuva, 2024 yılında tekrar bu ülkeye geri dönecek.

EURO 2024'ün ev sahibi seçimi, Almanya'nın futbol altyapısı, stadyumları ve organizasyon yeteneği gibi faktörlerin yanı sıra UEFA'nın vizyonuna ve turnuvayı geliştirmek için önerilen projelere dayanarak yapıldı. Almanya'nın, futbolun kalbi olarak kabul edilen bir ülke olması ve büyük turnuvaları başarıyla yönetme geçmişi, UEFA'nın tercihini etkileyen önemli faktörlerden biriydi.

Şampiyonluk favorileri

EURO 2024 heyecanı şimdiden dorukta. Büyük maçlar, unutulmaz goller ve duygusal anlarla dolu bir turnuva bizi bekliyor. Peki bu turnuvada favoriler kimler? Fransa ve İngiltere en büyük favoriler olarak öne çıkıyor. Bu iki takımın kadrosunda Avrupa'nın en büyük takımlarında forma giyen yıldız isimler dikkat çekiyor. Son şampiyon İtalya, ev sahibi Almanya da şampiyon olması halinde kimsenin şaşırmayacağı ülkeler. Portekiz, Hollanda, İspanya, Belçika gibi takımlara da her zaman dikkat etmek gerekiyor. Tabii ki bizim gönlümüz Türkiye'den yana olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum