Abdullah Avcı Lemina'yı neden istemedi?

-----------------------------
Abdullah Avcı Lemina'yı neden istemedi?
07 Eylül 2019 - 15:54

Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen kahvaltıda medya mensuplarıyla bir araya gelen ve sohbet eden Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı açıklamalarda bulundu.

Avcı'nın sözlerinden öne çıkan bölümler şöyle:

"Güven Yalçın önemli bir potansiyel. Yarım sezonda Beşiktaş'ın direkt oyuncusu olmak kolay değil. Burak başka bir oyuncu. Güven de o anlamda çok hızlı gelişen bir oyuncu. O bölgede fazla bir seçeneğim yok."

Burak Yılmaz sözleri

"Burak Yılmaz sahada koşulara başladı. Önümüzdeki hafta takıma katılacak. Adım adım bekliyoruz. Sahalara döndüğünde belki de çok gol kaçıracak ancak gol atmak bir sanattır. Burak'ın sakatlık yaşamasını kimse beklemezdi. Udinese ile oynanan hazırlık maçında futbolu özlediği çok belliydi. Senelerdir haftada 3 maç oynayan bir oyuncu. Vücut bir noktadan sonra 'beni bırak' diyebilir."

"Uzun orta bazen olur bazen olmaz. 80 tane ortadan bir tanesi gol oluyor. Taç çizgisinden orta karanlığa ortadır. Kısa orta çözümdür. Dünyada da bu böyledir."

"Rebecho teknik kapasitesi yüksek. İsabetli ortalar yapıyor. 24 yaşında ve dar alanda oyunu çözüyor."

Quaresma ve Volkan Babacan

"Quaresma'nın durumunun benimle alakası yok. Kulüp ile aralarında hem aşk, hem de çatışma var.

Başakşehir'den hiçbir oyuncunun transfer edilmesi için talepte bulunmadım. Volkan Babacan ismi önüme geldi."

Lemina'yı neden istemedi?

"Atiba 37 yaşında ama çok değerli bir oyuncu. Sakatlığı var ama ben o bölgede Oğuzhan'ı kullanıyorum. Lemina 6 ile 8 arası oynuyor ama ortada yok. Biz de Arsenal'den Mohamed Elneny'yi aldık. 'Elneny‘i transfer ederken çok araştırdık. Arsenal’in kondisyoneri Julıen, Milli takımdan yardımcımdı. Onunla da konuştum."

Sevilla'ya gitmedim çünkü...

"Sevilla'ya gitmedim çünkü Beşiktaş'ın duygusu daha ağır bastı."

--------------

YORUMLAR

  • 0 Yorum