Ada Hegerberg'den tarihi sözleşme! Bu bir ilk

2018 yılında kadınlar kategorisinde Ballon d'Or'u kazanan Ada Hegerberg, Nike ile yaptığı sponsorluk anlaşmasıyla tarihe geçti.

Ada Hegerberg'den tarihi sözleşme! Bu bir ilk
10 Haziran 2020 - 12:20 - Güncelleme: 10 Haziran 2020 - 14:32

Futbol kariyerine Lyon'da devam eden kadın futbolcu Ada Hegerberg, tarihi bir sözleşmeye imza attı. 2018 yılında kadınlar kategorisinde Ballon d'Or'u kazanan Ada Hegerberg'in geçtiğimiz günlerde Puma ile sponsorluk anlaşması sona ermişti. Norveçli yıldız, bu kez bir başka ünlü spor markası Nike ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Hegerberg, Nike ile 10 yıllık sözleşme imzalayarak tarihte bu kadar uzun süreli bir sözleşmeye imza atan ilk kadın futbolcu oldu.

Erkek futbolcuların ücretine yakın olacak

Hegerberg'in yıllık kazanacağı rakam açıklanmazken Forbes'un haberine göre, Norveçli futbolcu 7 haneli bir ücret kazanacak ve bu ücret, erkek futbolcuların kazanç seviyesine yakın olacak."Bu anlaşma, kariyerimde çığır açan bir adım" diyen 24 yaşındaki futbolcu, "Nike'ın sporda milyonlarca insana ilham verdiğini hissediyorum ve artık kadınların da sporda çıtayı ayarlamak söz konusu olduğunda ciddi bir role sahip olacağını söyleyebilirim. Umarım bu ortaklık, sahaya tekrar döndüğümde tarihi yeniden yazmamı sağlayabilir" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum