Ahmet Ağaoğlu'ndan istifa iddialarına yanıt

Bordo-mavili kulübün Başkanı, Ünal Hoca'nın istifa ettiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyleyerek, "Bu kaptanla ve mürettebatla yolumuza devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Ahmet Ağaoğlu'ndan istifa iddialarına yanıt
24 Eylül 2019 - 22:40 - Güncelleme: 24 Eylül 2019 - 22:46

Süper Lig'in 6. Haftası'nda kendi sahasında Beşiktaş'la karşılaşacak olan Trabzonspor'da teknik direktör Ünal Karaman'ın Sivas yenilgisinin ardından istifasını verdiği söylentileri yayılmıştı.

Bordo-mavili kulübün Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Ünal Hoca'nın istifa ettiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyleyerek, "Bu kaptanla ve mürettebatla yolumuza devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Demir Grup Sivasspor maçının ardından teknik direktör Ünal Karaman'ın görevi bıraktığı söylentilerinin gerçeği yansıtmadığını belirten Ağaoğlu, "Böyle birşeyi nereden çıkarıyorlar bilmiyorum. İddialar gerçek dışı. Gemi limandan kalktı, birtakım sıkıntılar olur, ama biz bu kaptanla ve mürettebatla yola devam edeceğiz.” dedi.

Alınan sonuçların hoş olmadığını da söyleyen ve taraftardan destek isteyen Başkan Ahmet Ağaoğlu zamana ihtiyaçları olduğunu belirterek; "Olaya yüzeysel bakmamak gerekiyor. 4 tane çok önemli futbolcuyu bir hafta içerisinde sakatlıktan dolayı kaybettik. bunların da göz ardı edilmemesi gerekiyor ifadelerini kullandı.

''40 yıl düşünsem aklıma gelmez''

''Böylesine büyük yapılar bu riskin altına girer mi? Kim hangi düşünceyle yapar yaptırır. Dervişin fikri neyse zikri de odur. 40 yıl düşünsem aklıma gelmez. Bu tür durumları ispat etmek gerekir. Trabzonspor’a elden ne para girer ne de çıkar, mümkün değil. Yapı ortada önce o yapıyı iyi okumak lazım. Toplumda algı oluşturmaya yönelik dedikodular.''

Sturridge hakkında...

''Sturridge’nin Beşiktaş maçında oynama durumunun olduğunu ifade eden Ağaoğlu “Daniel’in bir sakatlığı var ve dönebilir. Fernandes’in Beşiktaş maçında oynayacağını sanmıyorum. Antrenman eksiği var.''

''Sosa ve Novak ile sözleşme uzatmak için görüşmelerimiz başladı''

''İki oyuncunun da devam etme yönünde düşüncesi var. Pereira ile ilgili ise herhangi bir gelişme yok. Bu görüşmeler 1-2 ay içerisinde netleşecektir.''

''Sabaha kadar uyumadım, sorumluluğu üzerimde hisseden birisi olarak 2-3 gece de uyuyamayacağım herhalde. Kötü futbol eleştirilebilir, hakaret düzeyine varan gerçekle alakası olamayan istifaymış bunlar o zaman farklı hedefi olan haberler. Umurumda değil. Camialar ne kadar büyükse sıkıntılı tribünde türbülanslar o kadar büyük oluyor.”

Kulüpler Birliği Başkanlığı

''Teklif edildi kabul etmedim. Benim 10 gram zamanım daha varsa kendi kulübüme veririm. Öyle bir birliğe zaman ayıracak durumda değilim. Haftanın 4 günü Trabzon'da 1-2 günü evde yattım yatmadım. Bütün sorumluluğun sorumluğun başkanda olduğu bir sürecin içindeyiz, 860 milyondan sorumlusun. Bu kadar açık bir düzenden bahsediyoruz.''

Trabzon yerel medyasından 61saat'e konuşan Ağaoğlu, Kulüpler Birliği Başkanlığı'nın kendisine teklif edildiğini ancak bu görevi kabul etmediğini de sözlerine ekledi..

YORUMLAR

  • 0 Yorum