Alex Teixeira transferinin perde arkası!

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Alex Teixeira aceleci davranmadı, şartların oluşmasını bekledi. Siyah-beyazlılar, 2+1 yıllık anlaşma sağladığı 10 numarasını İstanbul'a bekliyor.

Alex Teixeira transferinin perde arkası!
01 Ağustos 2021 - 12:20
Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Alex Teixeira aceleci davranmadı, şartların oluşmasını bekledi. Siyah-beyazlılar, 2+1 yıllık anlaşma sağladığı 10 numarasını İstanbul'a bekliyor

Sabah'ın haberine göre; Beşiktaş, Alex Teixeira transferinde mutlu sona ulaşırken, Brezilyalı oyuncuya istediği rakamları da kabul ettirdi.

Haziran ayında başlayan ilk temaslarda 31 yaşındaki 10 numara, 3.5 milyon Euro net maaş ve 3 milyon Euro da imza parası istemişti.

Sıkı pazarlıklarıyla bilinen Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, bu transferde de klasik stratejisini devreye soktu.

Futbolcuya net bir şekilde 'Seni çok istiyoruz' mesajı takımdaki Brezilyalı oyuncular da devreye sokularak her cepheden verilirken, imza için aceleci davranılmadı ve makul şartların oluşması beklendi.

Kadro planı Brezilyalı yıldıza göre yapılıyor

Teixeira'nın Dubai'den aldığı teklifler sonrası da umudunu kaybetmeyen ve oyuncudan vazgeçmeyerek her gün iletişime devam eden Siyah-Beyazlılar, gelinen son noktada yıldız futbolcuyla yıllık 2.3 milyon Euro maaş artı bonus ve 900 bin Euro imza parası karşılığında 2+1 yıllık anlaşmayı sağladı.

Deneyimli 10 numara ile anlaşıldığı haberi en çok teknik direktör Sergen Yalçın'ı mutlu etti. Teknik ekip, kadro planlarını Alex'e göre yapmaya başladı.

Alex, kariyer çıkışını Shakhtar Donetsk formasıyla yaşadı ve sonrasında 50 milyon Euro bonservisle Çin'e gitti.

Ukrayna'da 2 kez gol kralı oldu., 5 Ukrayna Ligi, 3 Ukrayna Kupası, 4 Ukrayna Süper Kupa, 1 Brezilya Serie B, 1 Çin Süper Ligi olmak üzere toplam 14 kez kupa kaldırdı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum