Ali Koç'tan derbi sonrası şampiyonluk sözleri

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray derbisinin ardından kısa bir değerlendirme yaparken, bu maçın 'şampiyonluk haberisi' olduğunu ifade etti.

Ali Koç'tan derbi sonrası şampiyonluk sözleri
07 Şubat 2021 - 03:37
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray ile oynanan derbinin ardından önemli değerlendirmelerde bulundu.

Ali Koç, ofsayt gerekçesiyle geçerli sayılmayan gollerinin ofsayt olmadığını dile getirdi ve ''Maçın hakkı 1-0 değil. İlk yarı onlar üstündü ikinci yarı biz üstündük. Tam rakamlara bakamadım, gol pozisyonu rakamlarına ama ikinci yarı oynadığımız futbolu ilk yarı oynasak çok daha olumlu olurdu maç sonucu lehimize. Bu maçın bana sorarsanız hakkı beraberlikti. Ofsayttan verilmeyen golümüz bize göre %100 gol. Tabii hangi açıdan baktığınıza, hangi açıdan gösterileceğine bağlı. Elimize gelen resimler, videolar farklı açılardan çok farklı bir şeye ifade ediyor. Futbolun içinde bunlar var. Önemli olan gri pozisyonların hep bizim aleyhimize olması. Bu kadar ince bir çizgide olan bir pozisyonun, dakikada hatta 1 dakikadan az bir sürede hiç VAR’a gitmeden direkt verilmesi enteresan. Ama biz hakeme sığınmayacağız'' ifadelerini kullandı.

Ali Koç, bu karşılaşmada yaşananların şampiyonluk habericisi olduğunu dile getirirken ''Şunu söyleyeceğim, bunu not edin; bu maç, bu maç sonucu ve maçta yaşananlar bizim şampiyonluğumuzun habercisidir. Biz çok seneler gördük orada, burada rakibimizi yenip sene sonunda istediğimiz sonuca ulaşamadığımız. Ama bu maçta yaşadıklarımız, gördüklerimiz şunun habercisi; şampiyonluğun en büyük motivasyonu oldu bu maç'' dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum