Ali Koç: Taraftarımızın desteğiyle şampiyon olacağız

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç sarı-lacivertli kulübün Olağan Yüksek Divan Kurulu toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Ali Koç: Taraftarımızın desteğiyle şampiyon olacağız
08 Şubat 2020 - 14:16

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç sarı-lacivertli kulübün Olağan Yüksek Divan Kurulu toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Ali Koç'un sözleri şöyle:
"Taraflı tarafsız herkesin gözünde en iyi futbolu oynayan şampiyonluğun en büyük adaylarından biriyiz. Taraftarlarımızın desteği ile şampiyon olacağız." 

"Ebedi dostumuz ezeli rakibimize gelelim, başkanına... Mustafa Bey bizim puan silinmemizi kafasına takmış. Kulübümüzün puan silme cezasıyla ilgili herhangi bir sorunu yok. Merak etmeyin Mustafa bey öyle bir durum olsa Federasyon size bırakmaz çoktan silerdi."

"Kulübümüz sosyal medyada itibarsızlaştırmaya çalışılıyor" 

"Cumhurbaşkanımızın ziyareti sonrası bazı çevrelerin hedefi haline geldik.Bilenler bilir sosyal medyada bot hesaplarla 3-5 bin tweet atarak negatif gündem ve algı oyunu yapmak kolay bir şeydir. Son 3 ayda 24 defa olumsuz gündemler başlığı altında trendtopic yapıldık. Kulübümüz sosyal medyada itibarsızlaştırmaya çalışılıyor. Trabzonspor hakkında söylediklerimin arkasındayım."

"Kulüpler olarak biz de sütten çıkmış ak kaşık değiliz"

"TRT SPOR'da kulüp başkanlarının toplanması adına yaptığım çağrıyı yineliyorum. Kazandığımız 11 maçın 9'unun hakemleri, sonraki hafta görev almadı. Gaziantep FK maçında kart görmemesi gereken Muriç'i niyet okuyarak PFDK'ya sevk ettiler."

"Sadık'a teşekkür ederiz"

"Harcama limitlerinin diğer kulüpler ile farklı ele alındığını belirten Koç, " Sadık Çiftpınar maaşından 300-400 bin TL fedakarlık yaptı. Bunun sayesinde Falette'in lisansını çıkardık. Sadık'a teşekkür ederiz. Kulüpler birliği olarak sorunlar için çalışmalarımız sürüyor. Kulüpler olarak biz de sütten çıkmış ak kaşık değiliz. Kulübümüzün puan silme cezası ile ilgili herhangi bir sorunu yok." 

"Nihat bey 3 Temmuz'dan bahsediyor. Fenerbahçe'nin bugün yaşadığı sürecin 3 Temmuz ile alakası olmadığını 3 Temmuz'u en iyi kendisinin bildiğini söylüyor. 3 Temmuz'da hedef kazanılan şampiyonluğumuzu almaktı, bugün hedef muhtemel şampiyonluğumuzu almak. İstifası konuşuluyor. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Eğer böyle bir düşünceniz yoksa bunu dost sohbetinde dile getirmeyin.

'Oyun oynanırken kurallar değişmez' diyor. Başkan sırf sizin için geçen sene kural değişti. Hak mahrumiyeti cezası alan kişiler müsabakalara iştirak edemez. Sayın Cengiz 150 gün ceza alıyor. Federasyondan mektupla yardım istiyorlar ve bu madde değişiyor. Fenerbahçe'den 6 yedik ama o sene şampiyon olduk' diyor ama o sene Beşiktaş şampiyon oldu. Şimdi hangi birine cevap verelim şaşırdık."

YORUMLAR

  • 0 Yorum