Altay Bayındır takıntısı!

Süper Lig'de ve Avrupa'da başarı hedefleyen Fenerbahçe, Altay Bayındır ile yollarını ayırdı ve İngiliz kulübü ile anlaşma sağladı. Manchester United'da Erik ten Hag'ın Altay ısrarının perde arkası ortaya çıktı.

Altay Bayındır takıntısı!
26 Ağustos 2023 - 09:28 - Güncelleme: 26 Ağustos 2023 - 10:07
2019 yılında Ankaragücü'nden Fenerbahçe'ye Transfer olan Altay Bayındır, son dört sezondur Fenerbahçe'nin kalesinde görev yapıyordu. 25 yaşındaki eldivenin, Manchester United'la sözleşme imzalaması bekleniyor. Altay'ın transferinde büyük ısrar gösteren Erik ten Hag'ın isteğinin nedeni ortaya çıktı.

Erik Ten Hag'ın hayranlığı

Hollandalı gazeteci Rian Rosendaal, Fanatik'e açıklamalarda bulundu. İşte Hollandalı gazetecinin görüşlerine göre, Erik ten Hag'ın Altay'ı neden bu kadar çok istediğinin sebepleri:

"Ten Hag, Altay'ı kişisel olarak çok beğeniyor, çünkü o genç ve gelişime açık bir kaleci. Henüz 25 yaşında ve kaleci olarak uzun bir fiziği var. 1.98 boyunun olması büyük bir avantaj olarak dikkat çekiyor. Erik ten Hag'ın en fazla önem verdiği özelliği ise Altay'ın ayağını çok iyi kullanması. Altay, ayaklarını bir kaleciye göre gayet efektif kullanabiliyor. Bu da Hollandalı hocayı fazlasıyla etkilemişe benziyor. Ten Hag, buna resmen takık. Uzun bir süre Altay'dan verim alabileceğinin de farkında..."

'Şimdilik yedek kaleci ama...'

"Ten Hag, şimdilik Altay'ı Manchester United'da yedek kaleci olarak kullanacak, ama ilerleyen süreçte tabii ki bu durum değişebilir. Şu anda Altay'ın bu rol için uygun olup olmadığından emin değilim, çünkü o hep oynamak isteyen bir kaleci zihniyetine sahip. İlerleyen süreçte Altay'ın nasıl bir yapıya sahip olacağına şahit olmak keyifli olacak. Avrupa'nın en iyi kalecilerinden birisi olmak istiyorsa, Manchester United'da Ten Hag ile bir araya gelmek hiç de kötü bir fikir değil!"

Fenerbahçe formasıyla 145 resmi karşılaşmaya çıkan Altay Bayındır kalesinde 162 gol görürken 44 karşılaşmada kalesini gole kapadı.(Fanatik)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum