Anadolu Efes'in rakibi Barcelona

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi'nde geçtiğimiz sezon final oynayan temsilcimiz Anadolu Efes, yeni sezona Barcelona maçıyla başlayacak.

Anadolu Efes'in rakibi Barcelona
03 Ekim 2019 - 19:54 - Güncelleme: 04 Ekim 2019 - 00:16

  • facebookta paylaş
Lacivert-beyazlılar, ilk hafta maçında geçen sezon çeyrek final serisinde elediği Barcelona'yı yarın akşam konuk edecek.

Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynanacak mücadele, 4 Ekim Cuma günü saat 20.30'da başlayacak.

Avrupa Ligi'nde tarihinin en başarılı sezonunu geride bırakan temsilcimiz, yaz transfer döneminde kadrosunu büyük ölçüde korumayı başardı.

Brock Motum, Metecan Birsen ve Onuralp Bitim ile yollarını ayıran Efes, Alec Peters, Chris Singleton ve Tolga Geçim'i renklerine bağladı.

Ergin Ataman'ın ekibi sezona, Cumhurbaşkanlığı Kupası maçında ezeli rakibi Fenerbahçe Beko'yu, Basketbol Süper Ligi'nde ise Orman Spor'u mağlup ederek moralli başladı.

Lacivert beyazlılarda geçen sezonun formda ismi Adrien Moerman, sakatlığı nedeniyle Barcelona maçında kadroda olmayacak.

Dizinden sakatlığı bulunan Shane Larkin'in durumu da maç saatinde belli olacak.

Barcelona ise yaz döneminde transferin en hareketli takımı olarak dikkat çekti.

Katalan ekibi, Nikola Mirotic, Alex Abrines, Malcolm Delaney, Brandon Davies ve Corry Higgins gibi yıldızları kadrosuna kattı.

Koç Stevislav Pesiç ile yola devam eden Barcelona, Süper Kupa'da Real Madrid'e mağlup olsa da İspanya Ligi'ne Obradoiro ve Baskonia galibiyetleriyle başladı.

Katalan ekibinde sakatlığı süren Thomas Heurtel, Anadolu Efes karşısında forma giyemeyecek.

1. Hafta maçlarında alınan sonuçlar ve yarın programı da şöyle:

3 Ekim Perşembe

  • 20.00 | Khimki Moskova – Maccabi FOX Tel Aviv: 89 - 83
  • 21.00 | Panathinaikos OPAP – Kızılyıldız: 87 - 82
  • 21.30 | Bayern Münih – Olimpia Milano: 78 - 64
  • 22.00 | Real Madrid – Fenerbahçe Beko: 81 - 77
  • 4 Ekim Cuma

    • 20.00 | Zalgiris Kaunas - Kirolbet Baskonia Vitoria Gasteiz (beIN Sports 79. Kanal)
    • 20.30 | Anadolu Efes - FC Barcelona (beIN Sports Haber)
    • 21.00 | Alba Berlin - Zenit St. Petersburg (beIN Connect)
    • 21.45 | LDLC Asvel Villeurbanne - Olympiakos (beIN Sports MAX 1)
    • 22.00 | Valencia Basket - CSKA Moskova (beIN Sports 79. Kanal)

YORUMLAR

  • 0 Yorum