Arda Güler için karar günü!

Dünya devlerini peşinden koşturan Arda Güler’in Fenerbahçe’de mi kalacağı yoksa Avrupa’ya mı gideceği sorusunun yanıt bulacağı gün belli oldu.

Arda Güler için karar günü!
02 Temmuz 2023 - 09:22
Fenerbahçe'nin genç yıldızı Arda Güler'in transfer durumu henüz netleşmedi.

Avrupa'nın dev kulüpleri oyuncuyla net temaslar kurarken belki de en ciddi hamle Barcelona'dan gelmişti.

Başkan da açıklamıştı

Deco'nun Türkiye'ye gelmesinin basına yansımasının ardından Barcelona Başkanı Joan Laporta, şu açıklamaları yapmıştı:

Deco İstanbul'daydı. La Liga Yönetimi, gelecek sezonun planlamasını yaparken, Finansal Fair-play'i etkilemeden bu süreci yürütmemizi sağlıyor. Arda Güler çok yetenekli bir oyuncu ve transferi bitirmeye çalışıyoruz. Scout ekibimiz uzun zamandır Arda'yı takip ediyor. Deco'nun da bu konuda değerli fikirleri var. Bu transferi gelecek sezon için bitirmek istiyoruz.

Karar günü belli

Ağırlıklı olarak başkan Ali Koç’un teknesinde geçirdiği Bodrum tatilini sürdüren ve burada Koç’un yanı sıra, genel sekreter Burak Kızılhan, Barcelona Sportif Direktörü Deco ve Futbol Direktörü Mateu Alemany ile görüşen Arda, transferiyle ilgi li kararını 4 Temmuz Salı günü açıklayacak.

İsmail Kartal ile görüşecek

Yarın İstanbul’da ;Ali Koç ve teknik direktör İsmail Kartal ile bir araya gelecek olan Arda Güler, bu görüşmeden çıkacak sonuca göre yol haritasını belirleyecek.

Serbest kalma bedeli 17.5 milyon Euro olan ve Real Madrid, Benfica, Dortmund, Ajax, PSG, Arsenal, Manchester United’ın da talip olduğu Arda’nın transferinde Barça’nın 1 adım öne geçtiği belirtildi.

Katalan kulübünün, “Bizimle sözleşme yap, bir sezon Fenerbahçe’de kaldıktan sonra gel” teklifinin, hem oyuncuyu bir yıl daha takımda tutmak isteyen Fenerbahçe hem de sürekli oynayacağı bir takımda bulunmak isteyen Arda Güler tarafından olumlu bulunduğu bildirildi.(Hürriyet)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum