Arda Güler resmen Real Madrid'de!

Fenerbahçe ve Real Madrid, Arda Güler'in transferini resmen açıkladı. Madrid ekibi, genç oyuncuyla 6 yıllık sözleşme imzaladı.

Arda Güler resmen Real Madrid'de!
06 Temmuz 2023 - 10:48 - Güncelleme: 06 Temmuz 2023 - 17:12
Real Madrid, Fenerbahçe'nin 18 yaşındaki oyuncusu Arda Güler'i kadrosuna kattığını duyurdu.

La Liga devi, 18 yaşındaki futbolcu ile 6 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı..

İspanya'ya uçuyor

Arda Güler sağlık kontrolünden geçmek ve 6 yıllık sözleşmeye imza atmak için Türkiye saatiyle 15.00’dan sonra İspanyol ekibinin kendisine tahsis ettiği özel uçakla İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Madrid’e hareket etti..

Fenerbahçe rakamları KAP'a bildirdi

Sarı-lacivertlilerde transferin detayları konusunda KAP'a açıklama yaptı.

İşte Fenerbahçe'nin açıklaması;

"Profesyonel Futbolcumuz Arda Güler'in İspanyol Kulübü Real Madrid CF'e, oyuncunun tarafımızla olan sözleşmesinin 20.000.000 Avro bedelle feshi karşılığında transferi konusunda taraflarca anlaşma sağlanmıştır. FIFA talimatları gereği doğacak olan dayanışma katkı bedelleri Real Madrid CF tarafından ödenecektir.

Transfer bedeline ilaveten, Futbolcunun performansına bağlı olarak Real Madrid CF tarafından, Kulübümüze azami 10.000.000 Avro bonus bedeli ödenecektir.

Ayrıca, Futbolcunun ileride diğer bir kulübe transferi halinde; Real Madrid CF'in elde edeceği transfer bedelinin %20'si sonraki satıştan pay olarak kulübümüze ödenecektir."

Arda Güler'den veda

Arda Güler, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Fenerbahçe'ye şu sözlerle veda etti:

"Hayatımın en güzel günlerini yaşadığım Fenerbahçe’ye veda zamanı.. Hayalini kurduğum çubukluyu ilk kez giydiğim anı, 10 numaralı formanın gururunu, muhteşem Fenerbahçe taraftarını ve ayak bastığım her yerde karşılaştığım muhteşem desteği hiçbir zaman unutmayacağım.

Veda etmek zor ama bana inananları daha fazla gururlandırmak, vazgeçmek üzere olan herkese ümit olabilmek ve Türk gençlerinin istediklerinde her şeyi başarabileceğini kanıtlayabilmek için bu kararı almam gerekiyordu.

Bugün olduğum kişi olmama yardımcı olan herkese sonsuz teşekkür ederim. Bana milli takım kapısını açan, bir hayali yaşatan, hep güzel anılarla hatırlayacağım canım Fenerbahçem her zaman kalbimde olacaksın. İyi ki Fenerbahçe."

YORUMLAR

  • 0 Yorum