Arda Turan'ın alacağı ücret belli oldu

Galatasaray ile 1+1 yıllık sözleşme imzalayan Arda Turan'ın, sarı kırmızılı kulüpten alacağı ücret de belli oldu.

Arda Turan'ın alacağı ücret belli oldu
06 Ağustos 2020 - 10:54
Galatasaray'ın yılan hikâyesine dönen Arda Turan transferi mutlu sonla bitti... Marmaris'te özel antrenörü ile bireysel çalışmalarını sürdüren Arda, 2. Başkan Abdurrahim Albayrak'ın telefonuyla tatilini yarıda kesip apar topar İstanbul'a geldi.

 Hemen Türk Telekom Stadı'nın yolunu tutan 33 yaşındaki oyuncu, yönetimle para konuşmadan kendisine uzatılan sözleşmeye imza attı. Önüne sezon sonu opsiyonlu 1+1 yıllık boş mukavele konan ve maç başı 150 bin TL'ye yakın ücret ödeneceği öğrenilen Arda'nın imzayı atarken, "Yuvama geri döndüm. 2015'te dünyanın en iyi takımı Barcelona'ya imza attığımda bile bu kadar sevinmedim. Gerekirse maç başı para bile vermeyin. Burada kendimi yeniden kanıtlayacağım" dediği kaydedildi.

''Bana güvenin''

9 yıl sonra yuvasına geri dönen Arda, imzasının ardından şöyle konuştu: "Sayın Başkan Mustafa Cengiz'e ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Tekrardan Galatasaraylı Arda'yı, Galatasaray'ın evladı Arda'yı herkese göstereceğime inanıyorum. Taraftarımız bana inansın, güvensin. Onları nasıl buradan heyecanlandırarak gittiysem, bu camianın ismini en yüksek yerlere taşıdıysam şimdi bu forma altında da aynısını yapacağım. Bu yetenekler, bu oyun zekası hâlâ bende."

Fatih Terim'den yazılı istek

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, devre arasında veto ettiği Arda Turan hakkında şu yorumu yaptı: "Bizi 2 yıl üst üste şampiyon yapan teknik direktörümüz ve ekibinin yazılı ve ısrarlı isteği üzerine eski futbolcumuz ile yeniden bir aradayız. Herkes hata yapabilir. Galatasaray büyük bir camiadır ve affedicidir. Arda Turan, yuvasına imza atmıştır."

Levent Tüzemen: ''Galatasaray yönetimi doğru adımı attı''

'Her düşüşün bir yükselişi olur. Arda Turan gibi Galatasaraylılığını her ortamda vurgulamaktan çekinmeyen bir oyuncunun Florya'ya dönmesi doğrudur. Arda, yeteneklerini ve kalitesini yeniden G.Saray'da sergileyecektir. Özellikle fiziksel yapısı A.Madrid'deki fiziksel yapısıyla eş değerdedir. Bunun için İspanyol bir fizyoterapist ile uzun süredir çalışıyor. Özlediği futbola kavuşmanın mutluluğunu G.Saray'da ortaya koyacağı futbolla perçinleyecektir. Boş mukaveleye imza atması ne kadar büyük bir Galatasaraylı olduğunu gösterir. Ayrıca Arda, Florya'nın en değerli ürünlerinden biridir. Giderken G.Saray'a ciddi bir para kazandırmıştır. Ama dönüşünde paranın yüzüne bile bakmamıştır. Başkan Mustafa Cengiz ile yönetimini ve özellikle Fatih Terim'i Arda'yı tekrar geri kazandırdıkları için kutluyorum.'


YORUMLAR

  • 0 Yorum