Ataman: Fenerbahçe'yi kutlamıyorum

Fenerbahçe’nin Turkish Airlines EuroLeague Final Four şampiyonluğu hakkında konuşan sarı-kırmızılı kulübün başarılı çalıştırıcısı Ergin Ataman ilginç açıklamalarda bulundu

Ataman: Fenerbahçe'yi kutlamıyorum
23 Mayıs 2017 - 11:33 - Güncelleme: 30 Mayıs 2017 - 16:31

Fenerbahçe’nin Turkish Airlines EuroLeague Final Four şampiyonluğu hakkında konuşan sarı-kırmızılı kulübün başarılı çalıştırıcısı Ergin Ataman ilginç açıklamalarda bulundu. Sarı-lacivertli takımın kademeli olarak bu başarıya ulaştığının altını çizen Ataman, “Fenerbahçe’nin elde ettiği çok büyük başarı. Üç yıl önce Final Four oynuyor, geçen yıl finalde son anda kaybediyor ve bu senede şampiyon oluyor.

Bu Türk basketbol tarihinin, kulüpler bazında elde ettiği en büyük başarı” diye konuştu. “BİZİ KUTLAMAMIŞLARDI” Sosyal medyada kendisine bazı sorular sorulduğunu, bunların arasında Fenerbahçe’yi kutlayıp kutlamadığı ile  ilgili soruların ön planda olduğunu belirten Ataman, Hürriyet’e verdiği röportajda, “Bana ‘Kutluyor musun Fenerbahçe’yi’ diye soruyorlar. Hayır, ben kutlamıyorum Fenerbahçe’yi. Onlar da bizi geçen yıl Eurocup Şampiyonu olduğumuzda kutlamadılar. Bu işler karşılıklı. Sonuçta ben kutlama mesajı yayınlamadım, onlar da yayınlamamıştı. Ama onların çok büyük bir başarı kazandığını da belirtmem lazım.

Gerçekten de çok anlamlı bir iş yaptılar” ifadelerini kullandı. “ORASI FESTİVAL” Başarılı teknik adam, karşılaşmayı Fenerbahçe taraftarları arasında izlemesi konusunda da açıklamalarda bulundu. Tecrübeli hoca, “Ben kimseden çekinmem. Zaten hem final, hem de yarı final maçında böyle bir ortam da oluşmadı. Aksine onlarca insan, taraftar imza aldı ve fotoğraf çektirdi. Medeni bir ortam oldu. Bu, Avrupa basketbolunun şöleni.Final Four’lar bir festival havasında geçer. Geçmişte iki kez Final Four oynadım. Diğerlerini ise yurt dışına gidip izledim” diyerek sözlerini tamamladı.  “GERÇEKTEN TUHAF” Ataman, bugün karşılaşacakları Anadolu Efes maçı öncesinde iki hafta önce Tahkim Kurulu’na yaptığı itirazla ilgili bir sonuç açıklanmamasına da isyan ederek “Gerçekten çok tuhaf. Bu tamamen bir komedi. Aslında Galatasaray camiasının tepki vermesi lazım. Kendim için değil, Galatasaray için mücadele ediyorum. Maçın başlamasına saatler kaldı ama olumlu ya da olumsuz hala sonuç yok” şeklinde konuştu.

Renk Kodları