"Atatürk Stadyumu" çağrısı!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 9 Eylül'de düzenlenecek olan Olağanüstü Tüzük Tadil Genel Kurulu için üyelere çağrıda bulundu.

"Atatürk Stadyumu" çağrısı!
07 Eylül 2023 - 11:21 - Güncelleme: 07 Eylül 2023 - 11:24
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe genel kurul üyelerine seslendi.

Olağanüstü tüzük tadil genel kuruluna katılım göstermenin önemine değinen Koç, "Fenerbahçemiz için tarihi bir öneme sahip bu toplantıya, her zaman kulübünün yanında olan üyelerimizin katılımı çok önemli" dedi.

Fenerbahçe Başkanı, "Yıllardır süren çalışmaların artık hayata geçmesi için her bir Fenerbahçe üyesinin sorumluluk alması, o günü Fenerbahçelerine ayırmaları ve toplantımızda bulunması gerekiyor. Fenerbahçelilik bu sorumluluğu en sahiplenici şekilde üstlenmeyi gerektirir" ifadelerini kullandı.

"Yarına iz bırakın"

"Tüzük tadil toplantısında, stadımızın isminin Atamızın ismini taşıması için gereken başvuruyu yapabilmek adına oy vereceğiz. Çok iyi biliyorum ki Fenerbahçeliler için bu oylamada payı olmak, yarınlara iz bırakmak demektir. Milyonlarca taraftarımızın resmi temsilcisi olarak Fenerbahçelilik sorumluluğunu taşıyan ve aidiyetini hisseden tüm üyelerimizin 9 Eylül Cumartesi günü tüzük tadil kongremize katılım sağlayacaklarına yürekten inanıyorum."

"Hayati önemde"

Sarı-lacivertlilerin patronu Ali Koç, tüzük tadilinin uzun yıllar alan bir çalışmanın sonucu olduğunu kaydetti:

"7405 Sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu ile spor kulüpleri bakımından önemli düzenlemeler yapıldı. Bu düzenlemeler içinde en kritik olanlardan biri de spor kulüplerinin dernek statüsünün kaldırılması ve 'spor kulübü' adında yeni bir tüzel kişilik tanımı yapılması."

"Yasaya uymalıyız"

"Bu düzenleme sonrasında kulübümüzün, sekiz branşta faaliyet göstermeye devam edebilmesi için tüzüğümüzün; Spor Yasasına uyumlu şekilde tadil edilmesi gerekmekte. Özetle tüzük tadil toplantımız kulübümüzün geleceği için hayati önem taşıyor."

(Sözcü)

YORUMLAR

  • 0 Yorum