Ayew: kazanmak için yeteri kadar şans ürettik

Fenerbahçe'nin Ganalı yıldızı, “Tabii ki kazanamadığımız için hayal kırıklığına uğradım. Bugün yeteri kadar şans ürettik. Oyunun bazı anlarında iyiydik. Çok fazla savaştık, saha içerisinde kompakt kaldık." diye konuştu.

Ayew: kazanmak için yeteri kadar şans ürettik
07 Ekim 2018 - 21:15

Fenerbahçe'nin  Ganalı oyuncusu Andre Ayew, 16. dakikada çok net bir fırsatı rakip kaleci Mert'e takılan ve golsüz tamamlanan Başakşehir maçında yeteri kadar şans ürettiklerini söyledi. Çok fazla savaştıklarını ve saha içinde kompakt kaldıklarını belirten Ayew, bugünkü tablonun pozitif olduğunu belirtti.

Karşılaşmanın ardından beIN Sports'a maçı değerlendiren Ayew, “Tabii ki kazanamadığımız için hayal kırıklığına uğradım. Bugün yeteri kadar şans ürettik. Oyunun bazı anlarında iyiydik. Çok fazla savaştık, saha içerisinde kompakt kaldık. Rakip topa daha fazla sahipti ama bizim bulduğumuz şanslar kesinlikle daha netti. Hücum anlamında çok fazla efor sarf ettik. Bugünkü tablo pozitifti. Gelişim anlamında doğru yoldayız. Önümüzdeki maçta 3 puanı almak için bu şekilde çalışmaya devam etmemiz gerek çünkü zor bir durumdayız” ifadelerini kullandı.

Taraftarların mutlu olmamasının çok normal olduğunu da belirten Ganalı yıldız, “Fenerbahçe gibi bir takım zirve yarışında olmak için alınması gereken puanları alamadı. Takımımızda çok fazla değişiklik oldu, birbirimizi daha iyi tanımaya başladık. İhtiyacımız olan şans da bizim yanımızda değil ama şans illaki bize gelecek. Bunu gerçekten çok zorluyoruz.  Milli maç arasında yapmamız gereken şey tabii ki en iyi şekilde dinlenmek. Milli takımlarına giden arkadaşlarımız ülkelerini temsil edecekler.  Ufak sakatlığı olan arkadaşlarımız tedavilerini görecek. Çok çalışmaya devam edeceğiz. Çok çalışmaya devam edeceğiz çünkü önümüzdeki maç bizim için çok hayati” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum