Babel: ''Para benim için aksın!''

Bonservisi Galatasaray'da bulunan ve bu sezonun ikinci yarısını kiralık olarak Hollanda'nın Ajax kulününde geçiren Ryan Babel, ekonomiye merak sardı.

Babel: ''Para benim için aksın!''
21 Mayıs 2020 - 18:48 - Güncelleme: 21 Mayıs 2020 - 20:54

Ryan Babel, 33 yaşına geldikten sonra futbol sonrası hayatı için planlara başladı. Hollandalı futbolcu, ekonomiye dair samimi açıklamalarad bulundu ve ''Para benim için aksın, para benim için çalışsın'' dedi.

İşte Ryan Babel'in ekonomist sözleri;

Kariyerim boyunca kendime hep aynı soruyu sordum. Dedim ki 'Nasıl bir iş kuracağım ki futboldan kazandığım para kadar kazanabileceğim?' Maalesef, ayda net 100 bin ile 300 bin euro arasında kazanabildiğin çok fazla iş yok. Şu anda yaşadığım hayatı, hayat kalitemi emekli olduğumda da sürdürebilmek için bir çözüm bulmak zorundayım. Geriye gitmek istemiyorum.

Emlakçılık konusunda özel bir yatırım işine girdim. Multi-aile evleri. Şu anda oteller batıyor, büyük alışveriş merkezleri batıyor, birçok sektörde problem var. Bu yüzden ailelerin birlikte yaşayabileceği yaşam alanları çok önemli. 2010'da Liverpool'dayken, 300 bin euro ödedim ve bir ev aldım. Ayda 1400 euro kira geliri var. Çok da mantıklı bir yatırım olmadı yani.

''AYLIK 1400 EURO İÇİN BU İŞE GİRER MİYİM?''

Çok gençtim ve saf bir düşüncem vardı. 'Bankada 6 sıfırlı param var' diye düşündüm. Şimdi, aylık 1400 euro için bu işe girer miyim? 'Hayır, bankadaki sıfırlar büyüsün' derim. 11 ev aldım, sonra hesap yaptım. Emekli olunca aynı hayatı sürdürmek için 40-50 daire almam lazım. Çok fazla. Açıkçası bu yüzden biraz hayal kırıklığı yaşadım ama gayrimenkul işine döndüm, ancak daha büyük düşünmeye başladım. Aileler için yaşam alanları işi de böyle çıktı.

''PARA İÇİN ÇALIŞMAK ZORUNDA OLMAMAK İSTİYORUM''

Amacım nakit akışını sağlamak. Paranın daha hızlı akmasını istiyorum, böylece aylık faturalarımı ödeyebileceğim. En büyük amacım, özgürlüğümü kazanmak. Para için çalışmak zorunda olmadığım bir ortam sağlamaya çalışıyorum. Paranın benim için çalışmasını istiyorum.


YORUMLAR

  • 0 Yorum