Başkan doğum gününde öldü

Fransa’nın Montpellie kulübünün 43 yıldır başkanlığını üstlenen Louis Nicollin, 74. yaş gününde geçirdiği kalp krizi sonucu hayata veda etti.

Başkan doğum gününde öldü
29 Haziran 2017 - 21:37

Ligue 1’de mücadele veren Montpellier’in 1974'ten bu yana başkanlığını yapan Louis Nicollin, 74. doğum gününde hayata gözlerini yumdu.

Fransız kulübünden yapılan açıklamada, “Başkanımız Louis Nicollin'in ölüm haberini aldığımız için büyük üzüntü içindeyiz. Eşi Colette, çocukları Olivier ile Laurent, aile fertleri ve sevenlerinin acısını paylaşıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Fransız basınında yer alan haberlerde, Nicollin'in, 74. doğum gününü kutlamak için gittiği Garons'taki bir lokantada kalp krizi geçirdiği ve götürüldüğü Nimes kentindeki Caremeau Hastanesi'nde yaşamını yitirdiği detaylarına yer verildi.

Montpellier'nin başkanlığına, alt liglerde mücadele ettiği 1974'te seçilen Fransız iş adamı, kulübü, 1990'da Fransa Kupası şampiyonluğuna taşımıştı. Montpellier, 1999'da UEFA Intertoto Kupası'nı, 2011-12 sezonunda ise tarihindeki tek Ligue 1 şampiyonluğunu elde etmişti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum