Beşiktaş, ''fırsat transferi'' peşinde

‘Fırsat transferi’ kovalayan Beşiktaş’ın takip ettiği futbolcular arasında dünyaca ünlü isimler bulunuyor. Mata ile temasını sürdüren Beşiktaş, PSG’nin gözden çıkardığı İcardi, Gueye, Herrera, Rafinha, Kurzawa, Draxler ve Ebimbe’yi araştırıyor.

Beşiktaş, ''fırsat transferi'' peşinde
14 Ağustos 2022 - 10:22
Geçtiğimiz yıllarda başarıyla uyguladığı ‘sabırlı’ politika sayesinde Vincent Aboubakar, Rachid Ghezzal ve Miralem Pjanic gibi yıldızları Transfer dönemlerinin son günlerinde oldukça düşük maliyetlere kadrosuna katan Beşiktaş, yine aynı stratejide devam ediyor. Gerekirse transferin son günü olan 8 Eylül’e kadar beklemeyi tercih eden başkan Ahmet Nur Çebi ve kurmayları bu arada boş durmayıp Avrupa’nın dört bir yanında fırsat transferleri kovalıyor.

Real Madrid ile yollarını ayıran İsco’yu Sevilla’ya kaptıran siyah beyazlıların gündeminde çok sayıda yıldız futbolcu bulunuyor. Uluslararası oyuncu menajerleri deyim yerindeyse yağmur gibi isim yağdırıyor Beşiktaş yönetimine... Manchester United ile sözleşmesi sona eren Juan Mata da teklif edilen isimler arasında. Teknik direktör Valerien İsmael, İspanyol kanat oyuncusunun transferine onay verdi. Mali şartlarda anlaşma sağlanırsa, Beşiktaş forması giyen dünya yıldızları kervanına Mata da katılacak.

Mata ile görüşmelerini sürdüren Beşiktaş’ın transfer gündemi PSG’den gelen bir haberle daha da hareketlendi. Fransız kulübü, Mauro İcardi, İdrissa Gueye, Ander Herrera, Rafinha, Layvin Kurzawa, Julian Draxler ve Junior Dina Ebimbe’den, kendilerine kulüp bulmalarını istedi. Menajerlerin önerdiği bu isimleri araştırmaya başlayan Ahmet Nur Çebi yönetiminin, maliyetleri diğerlerinden daha uygun olan Rafinha, Ebimbe ve Herrera’dan birini ‘son dakika fırsat transferi’ olarak kadroya katması bekleniyor. (Hürriyet)

YORUMLAR

  • 0 Yorum