Beşiktaş'ın Conte'yle yaptığı görüşmenin detayları

Beşiktaş'ta teknik direktör Rıza Çalımbay'ın geleceği belirsizliğini korurken, yeni yönetimin ünlü teknik direktir Anotnio Conte ile bir görüşme gerçekleştirdiği iddia edildi.

Beşiktaş'ın Conte'yle yaptığı görüşmenin detayları
20 Aralık 2023 - 11:48
Beşiktaş'ta teknik direktör Rıza Çalımbay ile sadece 27 Aralık'a kadar geçerli opsiyon uzatması yapan yönetim, dört koldan hoca arayışı içerisinde.

Görüşme gerçekleştirildi

Siyahbeyazlılarda başkan Hasan Arat ve yönetiminin gönlü, yabancı teknik adamdan yana. Listede Bruno Genesio, Lucien Favre ve Hansi Flick gibi önemli isimler yer alırken Antonio Conte ile de bir görüşme gerçekleştirildi.

Başkan Arat'ın takımın başında görmeyi çok istediği İtalyan teknik adam, son olarak Tottenham'ı çalıştırmıştı. Conte marttan bu yana takım yönetmiyor.

Bütçesi el yaktı

54 yaşındaki hoca ile temas kurulurken, yüksek transfer bütçesi istediği ve bunu Beşiktaş'ın karşılamasının mümkün olmadığı kaydedildi.

Conte, hocalık kariyerinde 4 İtalya şampiyonluğu, 2 İtalya Süper Kupa, 1 Premier Lig şampiyonluğu ve 1 İngiltere Kupa şampiyonluğu kazandı. Toplam 8 kupa kaldırdı.

Antonio Conte, son olarak çalıştırdığı İngiliz ekibi Tottenham'ın başında 76 maçta 41 galibiyet, 12 beraberlik ve 23 mağlubiyet elde etti.

(Sabah)

YORUMLAR

  • 0 Yorum