Beşiktaş'ın iki kritik haftası

Beşiktaş, Başakşehir ve Fenerbahçe ile iki kritik maça çıkmaya hazırlanırken kart sınırındaki futbolcular Sergen Yalçın'ı düşündürüyor.

Beşiktaş'ın iki kritik haftası
12 Mart 2021 - 11:13
Siyah-beyazlılar şampiyonluk yolunda kritik iki haftaya girerken, gelecek 6 puan şampiyonluk habercisi olarak görülüyor. Teknik direktör Sergen Yalçın, her maçın aynı önemde olduğunun altını sık sık çizerken, zorlu süreçte sarı kart ceza sınırındaki 4 kritik isim herkesi düşündürüyor! 

Rosier, Ghezzal, Josef de Souza'nın yanı sıra takımın jokeri Necip Uysal da sınırda. F.Bahçe derbisini düşünerek bu isimleri kulübede tutma ihtimali konuşulurken, Yalçın'ın geri adım atmaya niyeti olmadığı ortaya çıktı. 48 yaşındaki çalıştırıcı, yakın çevresinden bu durumu soranlara "Bu hafta ligde Başakşehir'e kaybettikten sonra gelecek hafta F.Bahçe derbisini kazansak ne olur!" sözleri ile her maçının final olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. maç öncesinde ceza sınırındaki oyuncularını uyaran Sergen Yalçın, sahaya Rosier, Ghezzal ve Josef de Souza ile çıkmayı, Necip'i de yedekte tutmayı planlıyor.

İmza sözü verildi

Beşiktaş'ta artık tüm planlar sezonu çifte kupa ile kapatmak üzerine yapılıyor. Lig ve Türkiye Kupası'nı müzesine götürüp tarihi bir yıl yaşamaya yaklaşan siyahbeyazlılarda sözleşmeler de mayıs ayına bırakıldı. Başta Sergen Yalçın olmak üzere iç ve dış transferde adımlar atmaya hazırlanan yönetim, hocası ile de görüşerek frene bastı. Bu sürecin takımı etkilememesi adına Yalçın ile karşılıklı iyi niyet mesajları verilirken, sezon sonunda masaya oturma kararı alındı. Teknik direktör Sergen Yalçın'a, imzaların atılacağının garantisi de verilirken, artık kalan zorlu maçlara odaklanıldı. (Sabah)

YORUMLAR

  • 0 Yorum