Beşiktaş'ın Slovan Bratislava kadrosunda 3 önemli eksik
UEFA Avrupa Ligi K Grubu'ndaki ilk maçında yarın akşam deplasmanda Slovan Bratislava ile karşılaşacak siyah-beyazlı ekipte maç kadrosu açıklandı.
UEFA Avrupa Ligi K Grubu'nda mücadele edecek olan Beşiktaş ilk maçını deplasmanda Slovan Bratislava ile oynayacak.
19 Eylül Perşembe günü Slovakya'nın başkenti Bratislava'daki Narodny Stadı'nda oynanacak karşılaşmanın başlama saati 22:00.
Hakem Estonya'dan
beIN Sports tarafından naklen yayınlanacak mücadeleyi Estonya'dan Kristo Tohver yönetecek. Tohver'in yardımcılıklarını ise aynı ülkeden Silver Koiv ve Aron Harsing yapacak.
Burak Yılmaz ve Oğuzhan takımla çalışmalara başladı ama...
Beşiktaş'ta sakatlığı geçen Burak Yılmaz ve Oğuzhan Özyakup takımla çalışmalara başlarken, Şilili stoper Enzo Roco sakatlandı.
Buna karşın Enzo Roco'yla birlikte Burak Yılmaz ve Oğuzhan Özyakup da 20 kişilik Bratislava kadrosuna dahil edilmedi.
Siyah-beyazlı takım, yarın (18 Eylül Çarşamba) saat 13.00’te özel uçakla Bratislava'ya gidecek ve son çalışmasını TSİ 20.00’de maçın oynanacağı Narodny Stadyumu’nda yapacak. Teknik Direktör Abdullah Avcı, antrenman öncesi TSİ 19.30’da basın toplantısı yapacak.
Abdullah Avcı yönetiminde Süper Lig'de son 15 sezonun en kötü başlangıcını yapan siyah-beyazlı ekip geçtiğimiz sezon ligi 3. sırada tamamladığı için doğrudan UEFA Avrupa Ligi gruplarında mücadele hakkı kazanmıştı.
Bratislava Şampiyonlar Ligi'nde elenmişti
8 Haftası geride kalan Slovakya Süper Ligi'nde 20 puanlı lider Zilina'nın 1 puan gerisinde ikinci sırada bulunan Slovan Bratislava ise Şampiyonlar Ligi 1. Ön Eleme Turu'nda Karadağ'ın Sutjeska takımına elendi. Daha sonra UEFA Avrupa Ligi Ön Eleme Turları'nda mücadele eden Slovak ekibi sırasıyla; Kosova'dan Feronikeli, İrlanda Cumhuriyeti'nden Dundalk ve Yunanistan'dan PAOK takımlarını eleyerek gruplara kaldı.
Slovak Jan Kozak'ın çalıştırdığı Bratislava'nın en golcü ismi Andraz Sporar.
Wolverhampton - Sporting Braga karşılaşıyor
K Grubu'ndaki diğer maçta Wolverhampton ile Sporting Braga TSİ 22:00'de karşı karşıya gelecek.
Beşiktaş'ın UEFA'ya bildirdiği isim listesi ise şöyle:
Kaleciler: Loris Karius, Utku Yuvakuran, Ersin Destanoğlu
Savunma: Gökhan Gönül, Douglas Santos, Domagoj Vida, Enzo Roco, Victor Ruiz Torre, Caner Erkin, Pedro Rebocho
Orta saha: Mohamed Elneny, Necip Uysal, Kartal Kayra Yılmaz, Erdem Seçgin, Atiba Hutchinson, Oğuzhan Özyakup, Dorukhan Toköz, Adem Ljajic, Jeremain Lens, Tyler Boyd, Georges Kevin N’Koudou
Forvet: Burak Yılmaz, Abdoulay Diaby, Güven Yalçın, Umut Nayir
UEFA Avrupa Ligi 1. Haftası'nda 12 grupta oynanacak 24 karşılaşmanın programı da şöyle:
A Grubu
19:55 APOEL - Dudalange
19:55 Qarabağ - Sevilla
B Grubu
19:55 FC Kophenag - Lugano
19:55 Dinamo Kiev - Malmö
C Grubu
19:55 Getafa - Trabzonspor (beIN Sports 77. Kanal)
19:55 FC Basel - FC Krasnodar (beIN Sports 78. Kanal)
D Grubu
19:55 LASK Linz - Rosenborg
19:55 PSV Eindhoven - Sporting Lizbon (beIN Sports Max 2)
E Grubu
19:55 CFR Cluj - Lazio
19:55 Rennes - Celtic
F Grubu
19:55 Standart Liege - Vitoria Guimaraes
19:55 Eintracht Frankfurt - Arsenal (beIN Sports Max 1)
G Grubu
22:00 Glasgow Rangers - Feyenoord
22:00 FC Porto - Young Boys Bern
H Grubu
22:00 Espanyol - Françvaroş
22:00 Ludogorets - CSKA Moskova
I Grubu
22:00 Wolfsburg - Olexandriya
22:00 Gent - Saint Etienne
J Grubu
22:00 Mönchengladbach - Wolfsberg
22:00 AS Roma - Medipol Başakşehir (beIN Sports 78. Kanal)
K Grubu
22:00 Wolverhampton - Sporting Braga (beIN Sports Max 1)
22:00 Slovan Bratislava - Beşiktaş (beIN Sports 77. Kanal)
L Grubu
22:00 Manchester United - Astana (beIN Sports Max 2)
22:00 Partizan - AZ Alkmaar
YORUMLAR