Beşiktaş'ın transferde tek umudu olan oyuncusu

İç transferde sancılı günler geçiren Beşiktaş'ta son gelişmeler nedir? Larin ve Vida'dan henüz istediği cevapları alamayan Beşiktaş'ta transferdeki son durumlara bakıyoruz.

Beşiktaş'ın transferde tek umudu olan oyuncusu
27 Ocak 2022 - 12:36 - Güncelleme: 27 Ocak 2022 - 12:55
Beşiktaş'ta ara transfer dönemi için henüz yeni bir transfer yapılmadı fakat iç transferde de hareketlilik devam ediyor. 4 oyuncu ile yollar ayrılacak ve oyunculardan kulüp bulmaları istendi.

Sezon sonu itibariyla 14 oyuncusunun sözleşmesi bitecek olan Beşiktaş'ta hem kalması istenen hem de ayrılması için çözüm aranan oyuncular yönetimin başını ağrıtıyor. Siyah-beyazlılarda Cyle Larin'e önerilen 1 milyon 750 bin Euro kabul görmezken, Kanadalı oyuncu, 3 yıllık yeni sözleşme karşılığında sezon başına 2.5 milyon Euro talep etti.

Daha yüksek ücretler düşünülmüyor

2 milyon Euro isteyen Domagoj Vida da Beşiktaş yönetiminin kendisine teklif ettiği 1.5 milyon Euro yıllık ücreti geri çevirdi. Başkan Ahmet Nur Çebi ve ekibi, iki oyuncuya da daha yüksek bir rakam vermeyi düşünmüyor.

Beşiktaş mukavelesini yenilemek istediği oyuncular arasından sadece Güven Yalçın'ın menajeriyle olumlu görüşme yaptı. Güvenl Yalçın bu sezon aldığı süreleri iyi değerlendirdi ve kritik galibiyetlerde asist ve golleriyle sahneye çıkmıştı.

Ücretlerin tamamını istiyorlar

N'Sakala, Lens ve Douglas ise kalan ücretlerinin tamamını istedi. N'Sakala'nın yarım sezonluk maaşı 300, Lens'in 900, Douglas'ın ise 400 bin Euro. Dört oyuncunun toplam maliyeti 2.6 milyon Euro. Şartlarda anlaşamayan Beşiktaş, bu futbolcuları elinden çıkaramadı. Söz konusu isimlerin yüksek maaşları nedeniyle kendilerine kulüp bulamadığı belirtildi. (Sabah)

YORUMLAR

  • 0 Yorum