Beşiktaş'ın yeni kalecisi Silviu Lung oluyor!

Loris Karius ile pandemi arasında yollarını ayıran Beşiktaş, gelecek sezon için kaleyi Kayserispor'un başarılı file bekçisi Silviu Lung'a emanet etmeye hazırlanıyor.

Beşiktaş'ın yeni kalecisi Silviu Lung oluyor!
11 Temmuz 2020 - 08:37

Premier Lig ekibi Liverpool'dan kiraladığı Loris Karius'la yollarını erkenden ayıran Beşiktaş yeni sezona yeni kaleciyle giriş yapmak için kolları sıvamıştı.

Bu doğrultuda Volkan Babacan, Sinan Bolat, Joe Hart, Claudio Bravo gibi isimlerle temas kuran Kara Kartal, son olarak Silviu Lung'da karar kılmıştı.

Kayserispor'la olan sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan başarılı kaleci için yapılan görüşmelerde bir sorun olmadığı ve tarafların el sıkışmak üzere olduğu bildirildi.

Süper Lig'in en fazla kurtarış yapan kalecisi

Lung geçen hafta oynanan Beşiktaş maçında birçok pozisyonda Siyah Beyazlı oyunculara geçit vermemiş ve 3-1'lik galibiyetin mimarı olmuştu. Lung, bu maçta yaptığı kurtarışlarla Süper Lig'in en fazla kurtarış yapan kalecisi olmuştu.

Sergen Yalçın'ın Karius'un takımdan ayrılmasından sonra kaliteli bir yabancı kaleci alınması için yönetime rapor verdiği biliniyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum