Beşiktaş'ta İnler ile yollar ayrıldı

Siyah-beyazlı takım, Gökhan İnler'le yollarını ayırdı. 33 yaşındaki tecrübeli futbolcu, Galatasaray veya Beşiktaş'a gitmeyeceğine dair yönetime söz verdi.

Beşiktaş'ta İnler ile yollar ayrıldı
08 Temmuz 2017 - 23:17

Beşiktaş'ta hareketli saatler yaşanıyor. Geçtiğimiz sezon siyah-beyazlılarda istediği süreyi bulamayan Gökhan İnler'in sözleşmesi karşılıklı feshedildiği öğrenildi. 

Daha fazla süre almak istediğini her fırsatta dile getiren tecrübeli orta saha, bu sezon kadroya girme şansının çok fazla olmadığını düşündüğü için yönetime ayrılma isteğini iletti. 

Beşiktaş yönetimi tarafından da isteği olumlu karşılanan Gökhan İnler için teknik direktör Şenol Güneş'in de görüşünü alan yönetim, tecrübeli hocanın ‘gidebilir’ sözleri üzerine İnler'in isteğini yerine getirdi ve oyuncunun sözleşmesini karşılıklı olarak feshetti. 

Bu akşam Beşiktaş ile son idmanına çıkan İnler, idman sonrası takım arkadaşlarıyla vedalaşarak tesislerden ayrıldı.

BÜYÜKLERE GİTMEYECEK

Gökhan İnler, siyah-beyazlı yönetime Fenerbahçe veya Galatasaray'a gitmeyeceğine dair söz verdi. Beşiktaş yönetiminin “Artık serbest futbolcusun, istediğin yere gidebilirsin” demesine karşın Gökhan İnler “Serbest olabilirim ama Beşiktaşlı’yım. Siz de bana büyük bir jest yapıyorsunuz. Bu yüzden hiçbir şekilde Galatasaray veya Fenerbahçe'ye gitmeyeceğimin sözünü veriyorum. Bu benim kendi sözümdür" diyerek iki büyük kulübe ilk günden kapıyı kapatmış oldu. 

Tecrübeli yıldıza Trabzonspor, Başakşehir ve Göztepe'nin ilgisi olduğu ve oyuncunun büyük bir ihtimal bu takımlardan birine transfer olacağı gelen haberler arasında.

Beşiktaş, Gökhan İnler'in 2016-2017 sezonunda 2 milyon 52 bin euro, 2017-2018 sezonunda bir milyon 800 bin euro garanti ücret alacağını açıklamıştı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum