Beşiktaş'ta Negredo bilmecesi sürüyor

Beşiktaş'ta Alvaro Negredo'nun Al Nasr Kulübü'ne transfer olmak için Dubai'ye gitmesi ve başkan Fikret Orman'ın, ''Bizim haberimiz yok'' şeklindeki açıklamalarının ardından İspanyol golcünün transfer süreci ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Beşiktaş'ta Negredo bilmecesi sürüyor
16 Eylül 2018 - 18:42

Beşiktaş'ın 2017 yazında Valencia'dan 2,5 milyon eurolukbonservis bedeliyle kadrosuna kattığı Alvaro Negredo, Birleşik Arap Emirlikleri takımlarından Al Nasr'a transfer oldu.

Siyah Beyazlı yönetimin dün Negredo hakkında çıkan transfer iddialarını yalanlamasının ardından İspanyol golcü, bugün havalimanında Türkiye'den ayrılırken görüntülendi.

Yeni takımı için sağlık kontrolünden geçecek olan 33 yaşındaki futbolcu, havalimanında verdiği röportajda şu ifadeleri kullandı:

"Ücretim problem oldu!"

"Taraftarlara her şey için teşekkür ederim. Beşiktaş'ı seviyorum, şehri seviyorum, kulübü seviyorum. Ama futbolda böyle zamanlar oluyor.

Ailem ve ben burada mutluyum ama futbolda böyledir. Bir gün burada, başka bir gün başka bir ülkede olabiliyorsunuz.

Beşiktaş'ta aldığım ücret ekonomik olarak kulüp için problem oldu. Bu durum herkes için zor. Kulüp için de benim için de..."

Beşiktaş ile 2+1 yıllık bir kontrat yapan Negredo'nun yıllık ücreti 4 milyon 350 bin euro (31 milyon 250 bin TL) olarak açıklanmıştı.

Beşiktaş'tan resmi Negredo açıklaması!

Negredo'nun başkan Orman'ın açıkladığı gibi kulübün onayı ve bilgisi olmadan Dubai'ye gittiği ve gidiş sürecinden son anda haberi olan yönetimin kulüp yetkililerini Atatürk Havaalanı'na göndererek imza beyannamesi aldığı açıklandı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Beşiktaş Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetici Şafak Mahmutyazıcıoğlu, ''Negredo'ya gitmesi için biz onay vermedik. Kendisi bugün sağlık kontrolünden geçmek için gitmiş. Haberimiz olduktan sonra havaalanına A takım idari işler sorumlusu Erdinç Gültekin'i gönderdik ve imza beyannamesi aldık. Yarın akşam saat 17:00'de idmanımız var. Negredo bu idmana çıkmazsa hukuki süreci başlatmamız için gerekli olan tüm tedbirleri aldık. Başkanımızın da söylediği gibi istediğimiz şartlarda bu transfer sonuçlanırsa bu iş biter ama aksi durumda hukuki yollara başvuracağız. Bugün izin günü olduğu için Negredo istediği yere gidebilir, burada bizim müdahale yetkimiz zaten yok. Ama yarın saat 17:00'deki idmana kadar vakti var. Aksi durumda üzerimize düşeni yaparız'' diye konuştu.

Alvaro Negredo'nun; uzayan transfer sürecini bir an önce bitirmek ve Al Nasr Kulübü ile tüm görüşmeleri yüz yüze yaparak aradaki pürüzleri gidermek için bu yolu seçtiği de konuşulan konular arasında.

YORUMLAR

  • 0 Yorum