Beşiktaş'ta yenilginin faturası 25 milyon euro

Beşiktaş, PAOK'a yenilerek Şampiyonlar Ligi gruplarına katılma umutlarını daha ilk maçta kaybetti. Siyah beyazlılar da kayıp sadece bir yenilgi de olmadı...

Beşiktaş'ta yenilginin faturası 25 milyon euro
26 Ağustos 2020 - 10:11
Beşiktaş, PAOK’a kaybederek Şampiyonlar Ligi gruplarına katılma umutlarını daha ilk eleme turunda Selanik’te bıraktı. Beşiktaş, bu sonucun ardından Devler Ligi’nden yaklaşık 25 milyon Euro’luk (218 milyon TL) bir gelir elde etme şansını da yitirdi.

Kulübün ekonomik olarak yaşadığı sıkıntılara bir de pandemi sürecinin eklenmesi sonrasında mali olarak adeta iyice köşeye sıkışan Siyah-Beyazlılar, Kupa 1’de 3 ön elemeyi aşıp kasasını doldurma planı yapıyordu.

Ancak Kara Kartal’ın bu hayali, grup aşamalarının önündeki 3 ön eleme turunun daha ilkinde son buldu. Dün akşam PAOK’a Selanik deplasmanında 3- 1’lik skorla kaybeden Beşiktaş, büyük bir geliri kazanma şansını da kaybetti.

25 milyon Euro uçtu, gitti...

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi gruplarına katılma umutlarını dün Selanik’te bırakarak yaklaşık 25 milyon Euro’luk (218 milyon TL) bir parayı kazanma hakkını da yitirdi. Transfer planlamasını Avrupa’dan elde edeceği gelir üzerine yapmayı amaçlayan Beşiktaş Yönetimi, bu sonucun ardından daha düşük seviyede bir transfer programı yapmak durumunda kalacak. (Fanatik)

YORUMLAR

  • 0 Yorum