Beşiktaş'tan ödeme açıklaması

Beşiktaş, Abdullah Avcı'nın tazminatı nedeniyle Şampiyonlar Ligi'nden elde edilecek gelirin bir bölümünün ödemeye gideceğini açıkladı.

Beşiktaş'tan ödeme açıklaması
10 Ağustos 2021 - 01:02
Abdullah Avcı'nın sözleşme feshi nedeniyle 20 milyon TL'lik tazminat ödemesi gereken Beşiktaş, bu ödemenin Şampiyonlar Ligi gelirlerinden yapılacağını açıkladı.

2020 yılının Ocak ayında Abdullah Avcı ile yollarını ayıran Beşiktaş, ödenecek 20 milyon TL'lik tazminatın Şampiyonlar Ligi'nden elde edilecek gelirden kesileceğini açıkladı. 

Beşiktaş'tan yapılan açıklama;

''15 Nisan 2021 tarihli KAP açıklamasında belirttiğimiz üzere, Futbol A Takımımız eski Teknik Direktörü Sn. Abdullah Mucip Avcı tarafından açılan feshin haksızlılığının tespiti ve mahrum kaldığı fesih tazminatı ile yargılama giderinin Şirketimizden tahsili konusunda, Uyuşmazlık Çözüm Kurulu tarafından; yapılan feshin haksızlılığının tespitine, dava kabulu ile 17.340.000 TL fesih tazminatının fesih tarihi olan 29.01.2020 tarihinden itibaren fiili ödeme tarihine kadar işleyecek yasal faiziyle birlikte davalıdan (Şirketimiz) alınarak davacıya verilmesine ve 520.200 TL yargılama giderinin davalıdan alınarak davacıya verilmesine Tahkim Kurulu'na müracaat yolu açık olmak üzere karar verilmişti.

TFF tahkim kurulu kararını da dikkate alarak, karşılığı UEFA tarafından Şirketimiz adına gönderilen Şampiyonlar ligi  katılım bedelinden alınmak üzere, sözkonusu dosyaya yasal faizleri ile birlikte toplam 20.012.192 TL ödeme yapmış olup, anılan karar ve yapılmış olan ödeme ile ilgili hukuki süreç devam etmektedir.''

YORUMLAR

  • 0 Yorum