'Bizim için ders oldu'

Azerbaycan'ı 2-1 mağlup eden A Milli Takım'da teknik direktör Şenol Güneş, maç sonunda açıklamalarda bulundu.

'Bizim için ders oldu'
27 Mayıs 2021 - 22:31 - Güncelleme: 27 Mayıs 2021 - 22:33
A Milli Takım'ın teknik direktörü Şenol Güneş, Azerbaycan maçı sonrası konuştu.

Mücadeleyi değerlendiren Güneş, "Yarı tatil, yarı hazırlık dönemini yaşıyoruz. Bu anlamda yeni arkadaşlarımızı görmek istiyoruz. Birçok konuyu değerlendirerek antrenmanları değerlendiriyoruz, bazılarını riske etmiyoruz, bazılarının üstüne gidiyoruz. Bizim için de bir ders oldu, grup maçları daha farklı olacaktır." dedi.

'İlk defa artıya geçtik'

Şenol Güneş sözlerini "Tatil havasında bu tip maçları oynamak kolay değil. Son durumu, 1 Haziran'da kadro olarak açıklayacağız. Rakibimiz, son 3 maçına kadar zor mağlup olan bir takımdı. Bugün de zaman zaman iyi çıktılar, bizi zorladılar. Biz de başlarda hata yaptık. 224 galibiyet, 224 mağlubiyet varken, ilk defa artıya geçtik. Tarihimizde ilk defa galibiyet - mağlubiyet derecemizde öne geçtik. Hep geriden gelen, mağlubiyetleri fazla olan bir Türkiye vardı, bu bakımdan sevindirici." ifadeleriyle sürdürdü.

Sakatlıklar hakkında da bilgi veren tecrübeli teknik adam, "Halil Akbunar'ın sakatlığı darbeye bağlı. Bağlarda bir şey var mı bakacağız. Ciddi olmamasını umuyorum. Altay'ınki de darbeye bağlı, onunki ciddi değil. İkisine de geçmiş olsun diliyorum" şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum