Bjelica'nın Trabzonspor'a istediği ilk transfer!

Trabzonspor'un yeni teknik direktörü Nenad Bjelica, gelecek sezon planları doğrultusunda ilk olarak eski oyuncularından Mihael Zaper'in transfer edilmesini istiyor.

Bjelica'nın Trabzonspor'a istediği ilk transfer!
24 Nisan 2023 - 11:05
Trabzonspor’da göreve başladıktan sonra yoğun mesai harcayan Nenad Bjelica, hem sezonun kalan bölümünde takımı ayağa kaldırmaya çalışıyor hem de gelecek yılın planlaması üzerinde kafa yoruyor. Ligdeki 7 maçlık periyot, Bordo-Mavili oyuncuların kaderini belirleyecek. Beklenen performansı gösteremeyen oyuncular satış listesine koyulacak. Bjelica, gelecek isimlerle ilgili de liste yapıyor. 

Başarılı hoca, ilk etapta yakından tanıdığı futbolculara yönelecek. Bu futbolculardan biri; Mihael Zaper. Son 2 sezonda Hırvatistan’da NK Osijek’in başında bulunan Bjelica, takım kaptanı Zaper’i Trabzonspor’a getirmeyi hedefliyor.

Orta sahanın merkezinde görev yapan 24 yaşındaki Hırvat futbolcu, defansif özellikleriyle ön plana çıkıyor. 1.88 boyundaki Zaper, bu sezon çıktığı 29 resmi karşılaşmada 1 gol, 2 asistlik skor katkısı sağladı. Güçlü fiziği ve mücadele gücüyle dikkat çeken Zaper’in tahmini bonservis bedeli 3 milyon Euro civarında. Ancak sözleşmesinin bitmesine 1 sene kaldığı için maliyeti daha uygun seviyelere çekilebilir. Önümüzdeki günlerde ilk temasların kurulması bekleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum