'Böyle kazanmak daha sevindirici'

Süper Lig'de BB Erzurumspor'u 4-0 mağlup eden Beşiktaş'ta teknik direktör Sergen Yalçın, maç sonunda açıklamalarda bulundu.

'Böyle kazanmak daha sevindirici'
20 Aralık 2020 - 21:48
Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, BB Erzurumspor'u 4-0 mağlup ettikleri maçın ardından konuştu.

Mücadeleyi değerlendiren Sergen Yalçın, "Maçın başı zordu. Çok katı savunma yapan bir takıma karşı oynadık. 11 kişiyle beklediler. Çocuklar onu aşmaya çalıştılar ama ilk bölümde olmadı. Rölanti ve uzak oynadık. İstediğimiz oyun değildi ama bizim kontrolümüzdeydi. En çok gol atan takımız ama en fazla yiyenlerden de biriyiz. Atıyoruz ama yiyoruz da. Bugün gol yemeden kazanmak daha sevindiriciydi." dedi.

'Enteresan bir gol attı'

Vida'nın performansını da yorumlayan Yalçın, "Vida enteresan bir gol attı. Tamamen kendi becerisi. Bu tarz özellikleri var. Dünya Kupası finali oynamış, kaliteli bir oyuncu. Tartışılacak bir oyuncu değil. Zaten tartışılması gereken oyuncu değil performanstır. Beklediğin performansı vermiyorsa her oyuncu tartışılır. Kağıt üstünde isimle oynanmıyor. Antrenör olarak biz de tartışılıyoruz. Futbolun gerçekleri var. Yüzleşmek zorundayız" şeklinde konuştu.

Sergen Yalçın sözlerini, "İstediğimiz gibi oyunu kontrol ediyor, baskı yapıyoruz, pas yapıyoruz. Oyunu istediğimiz gibi yönlendirmeyi yavaş yavaş yapıyoruz, gidişattan memnunum" ifadeleriyle tamamladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum