"Bu tarihi bir skandal"

Fenerbahçe, Samet Akaydın'ın PFDK'ya sevk edilmesiyle ilgili sert bir açıklama yayınladı.

"Bu tarihi bir skandal"
23 Mayıs 2023 - 13:07 - Güncelleme: 23 Mayıs 2023 - 13:11
Fenerbahçe, Samet Akaydın'ın Trabzonspor maçında Trezeguet'e doğru tükürdüğü iddia edilip PFDK'ya sevk edilmesiyle ilgili bir açıklama yayınladı.

Fenerbahçe'den yapılan açıklamada, "Bu karar Türk futbolu adına tarihi bir skandaldır" ifadelerine yer verildi.

İşte Fenerbahçe'nin yaptığı açıklama: 

"TFF Hukuk Müşavirliği'nin, futbolcumuz Samet Akaydın'ı kamera görüntülerinde eylemi yapmadığı net bir şekilde ispatlı olmasına rağmen sosyal medyada tribünden çekilmiş manipülatif bir görüntü servis edilmesi ve takiben sosyal medyada oluşturulan algı neticesinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk etmesi Türk futbolu adına tarihi bir skandaldır.

Sorunsuz ve dostane ortamda geçen bir maçta, hiçbir maç raporunda yer almayan ve gerçek olmayan bir gündem üzerinden, Trabzon'da doğmuş, Trabzonspor altyapısında yetişmiş, milli takımımızın da formasını terleten bir futbolcunun iftira ile kamuoyu önüne atılması, TFF'nin Fenerbahçe'ye bakış açısının en net göstergesidir.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak;

Bu sevkte imzası olan TFF Hukuk Müşavirliği başta olmak üzere Türkiye Futbol Federasyonu çatısı altında görev yapan her bir yetkiliye çağrıda bulunuyor; bu hukuksuzluğun derhal çözümlenmesini bekliyoruz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum