Bülent Uygun kümede kalmak için planını açıkladı

Süper Lig'de kümede kalma mücadelesi veren ekiplerden İstikbal Mobilya Kayserispor'da teknik direktör Bülent Uygun açıklamalarda bulundu.

Bülent Uygun kümede kalmak için planını açıkladı
24 Aralık 2019 - 17:00

Süper Lig'de kümede kalma mücadelesi veren ekiplerden İstikbal Mobilya Kayserispor'da teknik direktör Bülent Uygun açıklamalarda bulundu.

Kümede kalabilmeleri için sezonun ikinci devresinde kendi sahalarında oynayacakları maçları kazanmaları gerektiğini söyleyen ve üst üste sakatlık problemi yaşadıklarını hatırlatan Uygun şöyle konuştu:

"Bu kısmetsizlikleri ya da yaşadıklarımızı tabii kelimeler tarif etmiyor. Son maçımızda Artem Kravets'in omuz sakatlığı nüksetti. Ziya Alkurt'un kasığında bir sorun oluştu. Maçta bir darbe alan Hasan Hüseyin Acar'ın da tedavisine devam ediliyor. Zaten kadromuz çok kısıtlı. Bu kadroyla bazı şeyleri yapmakta zorlanıyoruz. Altyapıdan takviye yapıyoruz. Yönetim devre arasında gerekli hamleleri, gerekli planlamayı, transferleri yapacaktır. Transfer komitemiz bu konuda hassas bir çalışma yürütüyor. İnanıyorum ki yakın süreç içerisinde bütün sorunlarımızı hallederek Kayserispor'u hak ettiği gücüne kavuşturacağımızı tahmin ediyorum."

Genç teknik adam, 2 Ocak'ta Antalya'da kampa gireceklerini söyleyerek, "Antalya'daki 10-11 günlük kampımıza yeni transferlerimizi dahil etmemiz gerekiyor" şeklinde konuştu.

Ocak ayı içinde Ziraat Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe ile maçları olduğunu dile getiren Bülent Uygun, "Ondan hemen sonra lig maçına çıkacağız. Bizim için önemli olan lig. Bu dakikadan sonra kümede kalmak için içeride oynayacağımız bütün maçları kazanmalıyız. İkinci yarı rakiplerimizle evimizde oynuyoruz. Şampiyonluğa oynayan takımlarla deplasmanda oynuyoruz. Böyle bir avantajımız var. Bu avantajı iyi kullanmak istiyoruz. İçeride hiç kaybetmeden yolumuza devam etmeliyiz ki Kayserispor'u ligde bırakabilelim" değerlendirmesinde bulundu.

--------------

YORUMLAR

  • 0 Yorum