Burak Yılmaz 37 yaşında futbolu bıraktığını açıkladı

Türk futbolunun yetiştirdiği en önemli golcülerden olan Burak Yılmaz, aktif futbol kariyerini noktaladığını açıkladı.

Burak Yılmaz 37 yaşında futbolu bıraktığını açıkladı
05 Haziran 2023 - 23:47 - Güncelleme: 05 Haziran 2023 - 23:52
Sezonu Eredivisie ekiplerinden Fortuna Sittard'da tamamlayan Burak Yılmaz, futbol kariyerini noktaladığını açıkladı. 37 yaşındaki milli oyuncu düzenlediği basın toplantısında aldığı kararı duyurdu.

Burak Yılmaz yaptığı açıklamada ''Bugün bu basın toplantısını neden yapıyoruz. Dün akşam dünyanın en büyük futbolcularından bir tanesi stadyumda el sallayarak veda etti. Ben de isterdim öyle veda etmeyi ama kısmet olmadı. İnternetten de bıraktığımı açıklamak benim içime sinmedi. Bu kariyerime yakışmaz diye düşündüm. Her zaman birebir iletişimden yanayım. Bugün kariyerimi sonlandırdığımı duyurmak istiyorum'' ifadelerini kullandı.

Oynadığı kulüplere teşekkür eden Burak Yılmaz ''Eskişehirspor'a, Manisaspor'a, hatta Beijing Guoan'a teşekkür ediyorum ve tabii ki Lille'e. Fransa'da yaşadıklarım benim için unutulmaz. Orada bana yaşatılanlar da unutulmaz. Bir kariyerin bence çok değerli, çok güzel. Sevgili eşime, çocuklarıma çok teşekkür ediyorum. Hayatının merkezine futbolu koymuş bir hayatta Burak Yılmaz'a tahammül etmek kolay değildi. Eşime çok teşekkür ederim. Anneme, babama, kız kardeşime çok teşekkür ederim. Bunları yapmak zorundayım'' dedi.

Burak Yılmaz son olarak Galatasaray ve Beşiktaş'ın kendisinde yerinin ayrı olduğunu söylerken ''4 tane çınar kulübümüz bana kapılarını açtı. Herkese mavi boncuk dağıtmak istemem. Ama bu kulüplerde oynamak Türkiye'de iki futbolcuya nasip oldu. Bir tanesi de benim. Dediğim gibi hepsinde çok büyük başarılar yakalayamadım ama hepsinin kalbimde yeri farklıdır. Galatasaray'da yaşadıklarım, başardıklarım, Galatasaray'ın beni Avrupa çapında futbolcu yapması ne Beşiktaşlılığımı ne de Beşiktaş'a yakınlığımı değiştirir. O yüzden Galatasaray'da yaşadıklarım her zaman benim kalbimin en farklı yerinde olacaktır'' şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum