Burak Yılmaz 50 milyon euro!

Burak Yılmaz'ın 35 yaşındaki Lille'de gösterdiği performans sonrası eski futbolculardan övgü dolu sözler geldi.

Burak Yılmaz 50 milyon euro!
05 Aralık 2020 - 11:15
UEFA Avrupa Ligi’nde 4 dakika içinde attığı iki golle takımı Lille’in Sparta Prag’ı 2-1 yenip bir üst turu garantilemesini sağlayan Burak Yılmaz Fransa’da günün adamı oldu. RMC Sport Burak için ‘kurtarıcı’ yorumunu yaparken France Football tecrübeli oyuncunun maçın kaderini değiştirdiğini vurguladı. 

L’Equipe, Foot Mercato ve Le Parisien de Burak’tan övgüyle bahsetti. 35 yaşında Beşiktaş ’tan Lille’e transfer olan ve şimdiden 15 maçta 8 gole ulaşan Burak Yılmaz’ı, Türk futbolunun efsane isimleri değerlendirdi;

''Şu an bile 15-20 milyon euro eder''

Cemil Turan: Burak futbol yaşamının sonunda yeteneklerini sergilemeye başladı. Gurur duyuyoruz. Hem kanatlarda hem de forvette mükemmel zamanlaması var. Burak Türkiye’de bir çok takımda oynadı ama Lille’deki temposunu gösteremedi. Avrupa’nın en iyi golcülerinden biri. Şu an bile fiyatı 15-20 milyon euro eder. Dünyada fazla golcü yok.

''Trabzonspor'da da böyleydi''

Feyyaz Uçar: Kariyerinin sonunda yeteneğinin farkına vardı. Futbol yaşamının son bulacağını bilen futbolcular yeteneklerinin farkına varıyorlar. Ben son iki yılımda futbolculuk yaşamımda koşmadığım kadar koştum. Burak keşke bu performansını 20’li yaşlarda gösterseydi diyeceğim ama asıl mesele bu. 20’li yaşlarda bu tempoyu gösterseydi çok farklı olurdu. Burak, Türkiye’de bu performansını Trabzonspor’da gösterdi. Lille’deki performansını Beşiktaş’ta sergileyemedi. Ama futbol yaşamının sonunda olgunlaşıp tüm yeteneklerini sonuna kadar kullanmak zorunda olduğunu hissediyor.

''20'lı yaşlarda böyle oynasa en az 50 milyondu''

Zafer Tüzün: Burak Yılmaz olgunlaştığı için bu performansını gösteriyor. Çok özellikleri olan bir forvet. Boş koşuları mükemmel uyguluyor. Topu önüne alıp sürmek, çalım atmak ve gol yapmak önemli özellikler. Lille’de bu sezon gösterdiği bu performansı 20’li yaşlarda sergileseydi fiyatı en az 50 milyon euro hatta daha fazla rakamlara yükselirdi. (Hürriyet)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum