Burak Yılmaz'a sitem!

Beşiktaş'ta Şenol Güneş'in ardından Burak Yılmaz da görevi bıraktı. Siyah-beyazlı kulüp, efsane futbolcusu ve eski teknik direktörü Rıza Çalımbay'ı göreve getirdi. Öte yandan Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, istifasını sunan Burak Yılmaz'a sitem etti.

Burak Yılmaz'a sitem!
11 Kasım 2023 - 08:52
UEFA Konferans Ligi’ne 4. haftada havlu atan Beşiktaş’ta, Şenol Güneş’in istifasının ardından olağanüstü kongreye kadar takımın başına getirilen Burak Yılmaz da görevini bıraktı. Siyah beyazlılar, Yılmaz yönetiminde 4’ü ligde, 2’si Avrupa’da çıktığı 6 maçın 4’ünü kaybederken Bodo/Glimt yenilgisiyle Konferans Ligi’nde gruptan çıkma şansı kalmadı. Antalyaspor ile deplasmanda oynanan karşılaşma sonrası sözlü olarak istifasını sunan Yılmaz, dün ise yazılı olarak görevi bıraktığını iletti.

Çebi'den sitem

Olağanüstü kongrede aday olmayacağını açıklayan başkan Ahmet Nur Çebi ise, "Seçime kadar kalmanı beklerdim" diye sitemli bir cevap verip Burak Yılmaz’ın istifasını kabul etti. Siyah beyazlı kulüp de resmi siteden yaptığı; “10 Ekim 2023 tarihinden bu yana Futbol A Takımımızın Teknik Sorumluluğu görevini yürüten Burak Yılmaz ile yollarımız kendisinin isteği üzerine ayrılmıştır. Burak Yılmaz’a emekleri için teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz” açıklamasıyla ayrılığı duyurdu.

Burak Yılmaz: Her şey için teşekkürler

Başarılarla dolu aktif futbolculuk kariyerini sonlandırdıktan sonra Beşiktaş’ta önce Şenol Güneş’in ekibinde yardımcı antrenör olarak göreve başlayan, deneyimli teknik direktörün istifası sonrası büyük bir sorumluluk üstlenerek takımın başına geçen Burak Yılmaz, kulübe veda etti. Bodo maçı sonrası istifasını sunan Yılmaz sosyal medya hesabından yaptığı “Her şey için teşekkür ederim” paylaşımıyla camiayla vedalaştı.(Hürriyet)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum