Burak Yılmaz: "Yabancı kuralına karşıyım"

A Milli Takımımız'ın golcülerinden Trabzonspor'da forma giyen Burak Yılmaz, Hırvatistan maçı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Burak Yılmaz: "Yabancı kuralına karşıyım"
04 Eylül 2017 - 23:28 - Güncelleme: 04 Eylül 2017 - 23:31

Trabzonspor'un golcüsü ve Milli Takımımız'ın forveti Burak Yılmaz Hırvatistan ile oynayacağımız maç öncesinde açıklamalarda bulundu. 

Yabancı kuralının değişmesi gerektiğini belirten tecrübeli futbolcu “Yabancı kuralını çıkaran üst düzey yöneticilere sormak lazım. Türk bir futbolcu olarak yabancı kuralıyla ilgili düşüncelerim net. Türk arkadaşlarımın daha fazla oynamasını isterim. Yabancı kuralının böyle olmasına saygı duyuyorum ama karşıyım. Bu kural nedeniyle benim yaşımdaki 30-31 yaşındaki birçok Türk futbolcu futbolu bırakmak zorunda kaldı” ifadelerini kullandı.

"Sakatlığım tam olarak geçmedi"

Burak, sakatlığının tamamen geçmediğini ve ufak ufak ağrılarının bulunduğunu belirterek "Sakatlığım çok şükür iyiye gidiyor. Dün de ilk defa takımımızla antrenmana katıldım. Ufak tefek ağrılarım var ama bugün de tekrardan antrenmana çıkacağım. Bugün de antrenmandan sonra duruma bakacağız. Ufak tefek ağrılar olacak tabii. Maçla ilgili olarak, çok önemli bir maça çıkıyoruz. Ukrayna maçında takım olarak iyi bir performans gösteremedik. Bunu telafi adına hem ülkemiz için hem takımımız için tekrar önümüzde bir fırsat var. Baktığımız zaman matematiksel olarak da bir şansımız var. Küçük de olsa bu şansın peşinden gitmek istiyoruz. Bütün arkadaşlarımız konsantre, hepsi hazır durumda. Gerekli toplantıları yaptık artık maç saatini bekliyoruz” dedi.

"Hepimiz insanız"

Burak Yılmaz, son olarak Ukrayna mağlubiyetini değerlendirdi ve sözlerini şöyle tamamladı: “Hepimiz sonuçta insanız. Hepimiz aynı şekilde uyanacağız ve aynı şekilde güzel performans göstereceğiz diye bir şey yok. Bizim futbolumuz performansa dayalı bir şey. Hocamızın tercih ettiği kadro, tamamen kendini kanıtlamış oyunculardan kurulu bir kadro ama günümüzde olmamış olabiliriz. Bu gibi büyük ve özel maçlarda biliyorum özel oynanmalı. Ama futbol böyle bir şey. Bazıları gününde oluyor, bazıları olamıyor ama Ukrayna maçında gösterdiğimiz performanstan dolayı çok üzgünüz.”

Bu sezon Çin Süper Ligi'nden Trabzonspor'a dönen Burak Yılmaz'ın Ay-Yıldızlı formayla 23 golü bulunuyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum