Çalımbay'dan oyuncularına; 'Bu takımın tek eksiği...'

Beşiktaş Teknik Direktörü Çalımbay futbolcularına güvenoyu verdi. Rıza Çalımbay milli arada sakat oyuncuların iyileşeceğini belirtirken 9 Aralık’ta Fenerbahçe ile oynayacakları maça fiziken diri, mental olarak güçlü bir şekilde çıkacaklarını ifade etti.

Çalımbay'dan oyuncularına; 'Bu takımın tek eksiği...'
16 Kasım 2023 - 08:41 - Güncelleme: 16 Kasım 2023 - 08:42
Beşiktaş’ta teknik direktör olarak ikinci dönemine galibiyetle başlayan Rıza Çalımbay milli arada sakat oyuncuların iyileşeceğini belirtirken takımdaki tek eksiğin motivasyon olduğunu söyledi. Çalımbay bunu da 9 Aralık’ta Fenerbahçe ile oynayacakları maça kadar çözüp derbiye fiziken diri, mental olarak güçlü bir şekilde çıkacaklarını ifade etti.

Kendilerini bulacaklar

Çok sayıda sakatlarının olduğunu hatırlatan deneyimli teknik adam “Bunların iyileşmesi için sağlık ekibimiz çalışıyor. Takımımızı toparlamaya çalışıyoruz. Başkanımız Ahmet Nur Çebi ve Futbol Şube Sorumlumuz Emre Kocadağ sürekli futbolcularla bire bir konuşarak moral veriyor. Takımda şu anda kimsenin parasal sorunu yok. Tek sıkıntı motivasyon. Bu konuyu da Fenerbahçe maçına kadar çözeceğimize inanıyorum” dedi. Takımda yetenekli yıldız oyuncuların bulunduğuna dikkat çeken Çalımbay “Birçok transfer yapılmış ama çoğu yeteneklerini ortaya çıkartamamış. Bu isimleri zamanla takıma kazandırarak tribünleri heyecanlandıracağız” diye konuştu.

Dört takviye isteyecek

Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay’ın ara transferde yönetimden dört isim istemesi öngörülüyor.

DHA'nın haberine göre; Çalımbay’ın sürekli sakatlanan Bailly’nin yerine bir stoper, Salih, Gedson ve Amir’den biri sakatlandığında yerine koyacak futbolcu olmayan orta sahaya en az 1, hatta 2 futbolcu transferi istemesi bekleniyor. Bunun yanı sıra sol bek takviyesinin de transfer listesine yazılması söz konusu. Bu arada geçen sezondan bu yana sakatlıklarla boğuşan ve iyileştikten sonra bile sürekli sakatlanan Ghezzal, şans bulamayan Umut Meraş, Onana ve Emrecan Bulut’a da teklif gelirse değerlendirilmesi düşünülüyor.(Hürriyet) 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum