Çaykur Rizespor'dan tansiyonu düşüren açıklama

Yeşil-mavili yönetim bugün yazılı bir açıklama yaparak, “Sportif alandaki gelişmelerin, iki şehir halkını karşı karşıya getirmesine müsaade edilmemelidir” ifadesini kullandı.

Çaykur Rizespor'dan tansiyonu düşüren açıklama
12 Haziran 2017 - 15:25

Spor Toto Süper Lig’den düşen Çaykur Rizespor Kulübü, yaptığı açıklamayla Rize ve Trabzon halkının karşı karşıya getirilmesine müsaade edilmemesi gerektiğini vurguladı.

Ligin son haftasında sahasında konuk ettiği Aytemiz Alanyaspor’u 1-0 yenmesine rağmen, Bursaspor’un deplasmanda Trabzonspor karşısında aldığı 2-1’lik galibiyet yeşil-mavililerin ligden düşmesine yol açmıştı. Maç sonunda Çaykur Rizespor cephesinden Trabzonspor’a karşı sert açıklamalar gelmiş, yeşil-mavili taraftarlar da tepki göstermişti.

“KOMŞU İKİ KARADENİZ ŞEHRİ”

Çaykur Rizespor Kulübü bugün yaptığı yazılı açıklamada, “Trabzon ve Rize, komşu iki Karadeniz şehridir” diyerek şu ifadeleri kullandı:

“İki şehrin halkı da birbirine düşman değil, bilakis komşuluk ilişkileri ve Karadeniz insanının doğasından gelen içtenliği ile karşılıklı olarak irtibat halindedir. Sportif alandaki gelişmelerin, iki şehir halkını karşı karşıya getirmesine müsaade edilmemelidir. Trabzonspor Başkanı'nın en son açıklamasında samimi ve içten olduğuna inanmak istediğimizi belirtmek isteriz.

“DURUŞUMUZDA DEĞİŞİKLİK YOK”

Öncelikle bilinmelidir ki Çaykur Rizespor Kulübü olarak sezon sonunda yaşananlarla ilgili duruşumuzda herhangi bir değişiklik olmamıştır. Bazı basın organlarında Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in 'Sizleri toplantı sonunda sahneye davet edelim ve orada tüm kamuoyu önünde el sıkışın' şeklinde bir teklifinin olduğu yer almıştır.

TFF Başkanı Demirören'in her iki kulüp başkanını bir araya getirerek, mevcut gerilimin sonlandırılmasına yönelik çabalarının iyi niyet çerçevesinde olduğu hiç kimse tarafından göz ardı edilemez. Bu teklif Trabzonsporlu yöneticiler tarafından kabul görmüş olsa da Başkanımız Metin Kalkavan ve yöneticimiz Aykut Ferah tarafından kabul edilmemiştir.

“BEKLENTİLERİMİZ İLETİLMİŞTİR”

TFF Genel Kurulu sonrasında Trabzonsporlu yöneticilerle karşılıklı bir görüşme yapılmıştır. Bu görüşmede başkanımız ve yönetim kurulu üyemiz tarafından konu ile ilgili olarak düşüncelerimiz ve tespitlerimiz detaylı olarak kendilerine aktarılmıştır ve gerekenlerin yapılması konusundaki beklentilerimiz kendilerine iletilmiştir.

Başkanımız ve yönetim kurulumuz, kulübümüzün kurumsal yapısı gereği olarak faaliyetlerine de devam etmektedir. Zaman zaman çeşitli görüşmeler de gerçekleştirmektedirler ama yapılan her görüşme içeriğinin de kamuoyuna açıklanması beklenemez. Yönetim kurulumuz gerekli bilgileri, gerekli zamanda açıklayacak ve kamuoyu ile paylaşacaktır.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum