Comolli'nin Galatasaray'dan transferini istediği isim!

Başkanlığını Damien Comolli'nin yaptığı ve Ligue 1'e yükselen Toulouse, Galatasaray'da Mısırlı forveti Mostafa Mohamed'i transfer listesine aldı.

Comolli'nin Galatasaray'dan transferini istediği isim!
10 Mayıs 2022 - 11:25
Fransız kulüplerinin gözdesi haline gelen Galatasaraylı Mostafa Mohamed’in son talibi Toulouse oldu. Fransa 2. Ligi’nde şampiyon olarak 1. Lig’e yükselen Toulouse, Mısırlı futbolcunun transferi için çalışmalara başladı. Fransız kulübünün başkanlık koltuğunda, 2018-2020 yılları arasında Fenerbahçe’de sportif direktörlük yapan Damien Comolli oturuyor. 20 Temmuz 2020’den bu yana Toulouse Başkanlığı’nı yapan Comolli’nin Muhammed’e yapılacak teklif için seçimi bekliyor.

Bir yıl daha kalmasını istediler ama...

Galatasaray, geçen sezonun devre arasında Mısır’ın Zamalek takımından Transfer ettiği Mostafa Mohamed’in sözleşmesindeki satın alma opsiyonunu kullanarak 4 milyon dolar karşılığında bonservisini almıştı. Sarı kırmızılılar, Mısırlı santrforun henüz 24 yaşında olmasını dikkate alarak bir sezon daha takımda tutup, gelecek sezon satmayı planlıyordu. Ancak Mostafa Mohamed’in geçtiğimiz günlerde yönetimle görüşerek ayrılmak istediğini bildirmesi işleri değiştirdi. 8 ila 10 milyon Euro arasında teklif gelirse Muhammed satılacak.

56 resmi maçta 16 gol, 5 asisti var

Galatasaray’da mutsuz olduğunu açıkça dile getiren Mostafa Mohamed, son Başakşehir maçında da oyundan alınmasına sinirlenip direkt soyunma odasına gitmişti. Fransa 1. Ligi’nde mücadele eden Lyon, Lille ve Montpellier’in transfer etmek istediği genç santrfor, sarı kırmızılı formayla oynadığı 56 resmi maçta 16 gol atıp, 5 de asist yaptı. Bu arada Zamalek Genel Müdürü Amir Mortada Mansour, Mostafa Mohamed’in, değerinin çok altında bir rakama Galatasaray’a gittiğini belirterek, “Ben olsam asla 4 milyon dolara satmazdım” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum