'Daha iyi oynamalıydık ama...'

Süper Lig'de Ankaragücü'nü 1-0 mağlup eden Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, maç sonunda açıklamalar yaptı.

'Daha iyi oynamalıydık ama...'
31 Ekim 2020 - 21:49
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Ankaragücü'nü 1-0 mağlup ettikleri maçın ardından konuştu.

Mücadeleyi değerlendiren Terim, "Galatasaraylıları iyi tanırım. 3 puanı isterler ama 3 puanın yanında da oyunla ilgili beklentileri olur. Seyir zevki yüksek bir oyun olmadı. Puan kaybını istemediğimiz için 3 puan sevindirici. Taraftarımız daha zengin bir oyun, kaçırdığımız goller, yapılışıyla, getirilişiyle, akılda kalacak pozisyonlar ama golün kaçması da akılda kalacak pozisyonlar gibi. Seyir zevki yüksek maç olmadı ama bazen nasıl oynarsanız oynayın 3 puanı almak önemlidir" dedi.

'Pek pozisyon vermedik'

Savunmada açık vermediklerini vurgulayan tecrübeli teknik adam, "Kalecimizin verdiği haricinde pek pozisyon vermedik. Mutluyum. Daha iyi oynamalıydık. Daha iyi oynayacağımız zamanlar 3 puanlarla beraber gelecek" şeklinde konuştu.

Terim sözlerini, "Bazı arkadaşlarımızın sakatlığı da gelince takım yapmakta zorlandık. Açıkçası, ezbere oynayan bir takımdan pandemiyle beraber geriye düşen, sakatlıkların 6-7 aylık olduğu, ayakların kırıldığı bir dönem yaşadık. Sakatlık olmasın, gerisini hallederiz biz." ifadleeriyle tamamladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum