Demirkol: Kadroyu Lucescu yapmamış

A Milli Takımımızın 2018 Dünya Kupası Elemeleri'nde Ukrayna’ya deplasmanda 2-0 yenildiği karşılaşma sonrası NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, “Lucescu, birine 'Kadroyu sen yap demiş" açıklamasında bulundu.

Demirkol: Kadroyu Lucescu yapmamış
03 Eylül 2017 - 00:03

Rumen hocanın futbolcu psikolojisinden anladığını savunan Mehmet Demirkol, “Lucescu böyle bir takımla hayat memat maçına çıkmaz, bu takımı başkası yapmış” dedi. 

Mehmet Demirkol'un NTV Spor'daki yorumları şöyle:

“Bu takımı tanıdığım, bildiğim Lucescu’nun yaptığını düşünmüyorum. Kadroyu başka biri yaptı herhalde. Lucescu, birine, “Kadroyu sen yap” demiş olabilir. Lucescu, oyuncu psikolojisinden anlar”

“Arkadaki 6’lının 4’ü Vardar karşısında perişan olan Fenerbahçe’nin 4’lüsü. Geri kalan 2 oyuncu da 36 yaşındaki Emre, bu pozisyonda hiç oynayamayan Tolga”

“HAYAT MEMAT MAÇI”

“Bu psikolojideki bir takımın başarılı olacağını düşünmek Lucescu’nun yapacağı bir iş değil. Geride pozisyonun hakkını verebilen tek futbolcu Emre Belözoğlu. Böyle bir takımla hayat memat maçına Lucescu çıkmaz, bu takımı başkası yapmış”

“ŞAŞIRMAM”

“Lucescu’dan ‘Advoocatvari’ laflar duyabiliriz. “Bana yanlış anlatılmış, bu takım o kadar iyi değilmiş, bana yanlış anlattılar” diyebilir. Böyle şeyler derse şaşırmam çünkü bu benim bildiğim Lucescu için mantıksız. Bunu Aykut Kocaman yapmaz”

“HER YERDELER”

“Kaç tane Konoplyanka kaç tane Yarmolenko vardı sahada bilmiyorum. Adamlar her yerdeydi” 

“Emre ya da Hakan, Cengiz'i kaçıracak. Ya da Cenk'i kaçıracak. Bu takımın başka türlü bir hücum planı yok. Bu planı kuran, 'Biz arkada bekleyelim, Tolga ve Ozan da orada olsun, daha kalabalık olalım' demiş”

YORUMLAR

  • 0 Yorum