Derbi için ek cezalar geliyor

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde olaylara karışan futbolcular, Beşiktaşlı Caner Erkin örneğinde olduğu gibi televizyon görüntüleriyle belirlendi.

Derbi için ek cezalar geliyor
06 Kasım 2018 - 09:27

Milliyet Gazetesi'nden Cemal Ersen'in haberine göre; maç sonu olayların çıktığı Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde yaşananlar nedeniyle çok can yanacak.

2-2 tamamlanan karşılaşmadan sonra çıkan olayları değerlendiren Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği’nin sadece hakem ve temsilci raporlarıyla yetinmeyeceği, yayıncı kuruluştan istenen görüntülere bakarak kırmızı kartla cezalandırılanlar dışında en az dört futbolcuyu daha Disiplin Kurulu'na sevk edeceği öğrenildi.

Bilindiği gibi; çıkan olayların ardından Fenerbahçe'den Jailson ve Soldado ile Galatasaray'dan Ndiaye kırmızı, Belhanda ise hakem Fırat Aydınus tarafından sarı kartla cezalandırılmıştı.

Futbolcular, Terim ve Şaş

Hukuk Müşavirliği’nin, temsilciler Hakan Taşçı, Aydın Balkanlı, Şentürk Demiral ve Ercan Okur ile hakem Fırat Aydınus’un olay raporları haricinde yayıncı kuruluştan istediği görüntüleri inceledikten sonra; rakibe uçan tekme atan Galatasaraylı Ryan Donk, kavgaya karışan Garry Rodrigues ile kışkırtıcı rol oynayan Younes Belhanda’nın, PFDK’ya göndereceği bildirildi.

Görüntüler üzerinden yapılacak sevklerde Beşiktaşlı Caner Erkin’in hakeme hakareti emsalinden hareket edileceği, raporlarda yer almayan 4 Galatasaraylı futbolcuya 2 ile 6 maç arası ceza gelebileceği belirtildi.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in, talimatın “Kişilik haklarına saldırı, hakaret, tehdit ve tükürme” başlıklı 41. Maddesi kapsamında asgari 3, “Sportmenliğe aykırı açıklamalar” başlıklı 38. maddesine göre de 3 ile 7 maç ceza alabileceği kaydedildi.

Fatih Terim’in yardımcısı Hasan Şaş’ın ise çok ağır bir fatura ile karşı karşıya kalacağı vurgulanırken, 5 ile 10 maç arası ceza almasının söz konusu olduğu ifade edildi.

Bu arada kötü ve çirkin tezahürat ile saha olayları nedeniyle Galatasaray’a da Disiplin Kurulu'na sevk edilmesi, 125 bin lira para cezası ve tespit edilen tribünlerdeki seyircilerin kartlarının bloke edilmesi bekleniyor.

Bilindiği gibi PFDK cezaları çok olağanüstü durum olmazsa perşembe günleri açıklıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum