Devleri peşine taktı!

Galatasaray'da geçen sezon büyük bir çıkış yakalayan ve Milli Takım formasıyla da bunu sürdüren Barış Alper Yılmaz, Avrupa kulüplerinin radarına girdi. Bunun yanında Okan Buruk'un transfer kararı belli oldu.

Devleri peşine taktı!
24 Haziran 2023 - 11:07 - Güncelleme: 24 Haziran 2023 - 11:18
Barış Alper Yılmaz, geride kalan sezonda hem Galatasaray formasıyla hem de Milli Takım formasıyla gösterdiği performans alkış aldı. Genç futbolcu için Avrupa devlerinin sıraya girdiği öğrenilirken, teknik direktör Okan Buruk'un verdiği karar belli oldu.

Barış Alper ile 2027'ye kadar

Galatasaray, özellikle bu sezon Okan Buruk yönetiminde sergilediği performansla dikkatleri çeken Barış Alper Yılmaz'ın sözleşmesinin 2026-27 sezonunun sonuna kadar uzatıldığını resmen açıkladı.

İmza töreni sonrası açıklamalarda bulunan Barış Alper Yılmaz, "Öncelikle çok mutluyum. 1 yıl daha uzatmış bulunmaktayım. 2 sene önce geldim. 2 senedir Galatasaray formasını onurla, gururla taşıyorum. Bundan sonra da uzun yıllar Galatasaray formasını taşımak istiyorum. Bana güvenen başta başkanım, yönetimimiz, teknik heyetimize çok teşekkür ederim. Bu sezon inşallah şampiyon olup önümüzdeki sezon Galatasaray formasını Avrupa'da terletmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Avrupa devlerini peşine taktı

Geride kalan sezonda Galatasaray forması ile büyük bir çıkış yakalayan Barış Alper Yılmaz, Avrupa devlerini peşine taktı. Müthiş bir gelişim kaydeden genç futbolcu için art arda teklifler geldi.

Okan Buruk'un kararı

Gösterdiği performans ile dikkat çeken genç futbolcu için İtalya’dan Lazio’nun yanı sıra, Hollanda’dan Ajax ve PSV Eindhoven ekiplerinin devreye girdiği öğrenildi. Teknik Direktör Okan Buruk’un yeni sezonda daha fazla süre vermeyi düşündüğü, Barış Alper’in gitmesine sıcak bakmadığı belirtildi.(Milliyet)

YORUMLAR

  • 0 Yorum