"Devlet desteğimiz yok"

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, kulübün genel durumu ve transferlerle ilgili oldukça kritik açıklamalarda bulundu.

"Devlet desteğimiz yok"
25 Eylül 2023 - 15:01 - Güncelleme: 25 Eylül 2023 - 15:04
Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, Tivibu Spor ekranlarında yayınlanan Her Gün Spor adlı programda açıklamalarda bulundu.

"İkinci bir alternatif olmaz"

Ertuğrul Doğan Trabzon şehri için Trabzonspor sevgisine değinerek, "Tüm Trabzon'da doğan çocuklar, Trabzonspor aşkıyla doğar. Bizim orada ikinci alternatif yoktur, kimse aramaz, merak da etmez, ne olduğuna da bakmak. Bunun farklı incelenmesi gereken konu olduğunu da düşünüyorum." dedi.

"Dünyanın en büyük şehir takımı"

Yıllar sonca kazanılan şampiyonluğa değinen Doğan, "Yıllarca özlem duyulan şampiyonluk sevinci vardı. İnsanlar çocuklarını, evlatlarına, o Trabzonspor sevgisiyle bunu nasıl büyüttüğünü hep beraber gördük. Bence dünyanın en büyük şehir takımı olmasından kaynaklı bir durum. Bu bizim için aşk, sevda, ismini nasıl koyarsanız koyun. Trabzonspor bizim için gerçekten bir sevda" ifadelerini kullandı.

Abdullah Avcı ile ayrılık süreci

Başkan Doğan, Abdullah Avcı'nın ayrılık süreci ile ilgili, "Sayın Abdullah Avcı bize yılar sonra şampiyonluk sevinci yaşattı. Ben onun futbol aklına ve gönlüne inanan biriyim. Gelirken de giderken de dostluğunu, arkadaşlığını gösterdi. Gelirken tek lafımızla geldi. Giderken de, "Ben hiçbir şey istemem, Trabzonspor önemli olandır" diyerek gitti. Ama tabi şu: Ben başkan seçildikten sonra hocamız geldi. "Ben şu anda bulunmam, Ertuğrul bey, başkanım sana sıkıntıya sokar zarar verir, önünü açmak lazım" anlamında geldi. O saatte öyle bir düşüncemiz olmadı. Abdullah hocanın kariyeri, bize yaşattığı şampiyonluk, kendi hocalığı tartışılacak konu değil" dedi.

Transfer süreci

Başkan Doğan transferler ile ilgili, "Ben başkan olduğum yerde benim bilgim dışında kimse oyuncu alamaz. Böyle bir şey olabilir mi? Bizde önce hoca teknik olarak karar verir. Biz hocamıza bunun ekonomik durumu uygundur, değildir deriz" dedi.

"İstanbul kulüpleri gibi devletten destek yok!"

Trabzonspor'un devlet desteği almadığını vurgulayan Başkan Doğan, "Biz bunu ilk geldiğimizde şöyle bir durum vardı. Başkan stat sponsorluğunda geç kaldı. Yıllardır olan stat sponsorluğu boş, biz geldiğimizde 2 boş. Başka bir şirketle TL bazlı anlaşmaydı. Seçim sonrası EURO'da artışla yarı yarıya alacağımız ücret düşmüştü" ifadelerini kullandı.

"Mendy'nin 2 katı maliyeti olacaktı"

Batista Mendy transferine değinen Başkan Doğan, "Bizde İstanbul kulüpleri gibi devletten destek yok. Dolayasıyla benim tek Trabzonspor, stat sponsorluğu.. Ben yarı fiyatına vermedim, direndim.. Olmayacak şeyleri işittik. Ama geldiğimiz noktada direncimizin sonunda o anlaşmanın 2 katı bazında imza attık. Şimdi biz dediği oyuncuları hocamız da istiyor, bizde istiyoruz. Mendy aldığımız maliyetin 3 katı maliyeti vardı. Oyuncu anlamında iyi bir iş yapmış olurum ama ekonomik anlamda Trabzonspor'un içinden çıkamayacağı iş yapmış olurum. Onuachu konuşuyoruz. Bonservisini alsaydınız. Adam 15 vermiş, bizden de 20 istiyordu" dedi.

(Sporx)

YORUMLAR

  • 0 Yorum