Dries Mertens'in yerine yıldız isim geliyor!

İç transferde önemli adımlar atmaya başlayan Galatasaray, dış transferde de gaza bastı. Sezon sonunda aktif futbol hayatına nokta koymayı planlayan, ancak teknik ekibin, “1 yıl daha kal, oyuncu/antrenör olarak devam et” diyerek ikna etmeye çalıştığı Mertens ayrılırsa, yerini dolduracak yıldız şimdiden hazır.

Dries Mertens'in yerine yıldız isim geliyor!
23 Mart 2024 - 09:32
Milli maçlar nedeniyle liglere verilen arada Cim Bom'da yoğun mesai... Futbol takımı yarın sahaya inmeye hazırlanıyor, yönetim ise gelecek sezonun kadrosunu erkenden belirlemeyi hedefliyor. Bu doğrultuda da teknik direktör Okan Buruk'la sık sık planlama zirveleri yapılıyor.

İç transferde hareketlilik

Aslan'ın ilk etaptaki önceliği iç transfer... Performansından memnun olunan isimleri elde tutmak isteyen Galatasaray söz konusu oyuncularla yeni sözleşme üzerinden görüşüyor. Buruk'un yeni sezon planlamasında yer almayan yıldızlar için de çözüm aranıyor.

Anlaşmaya varıldı

Bu paralelde başta tamamen iç transfer çalışmalarına yönelen Sarı-Kırmızılılar, masaya oturduğu isimlerle tek tek anlaşmaya varırken, gelecek sezona yönelik temaslarına da hız verdi. Listenin en üst sırasında yine yıldız bir isim var.

Gemileri yakmış durumda

Galatasaray’ın transfer gündemine gelen son yıldız, Manchester United’ın 32 yaşındaki Danimarkalı 10 numarası Christian Eriksen. Tecrübeli futbolcu, özellikle son dönemde formasını kaybettiği için gemileri yakmış durumda. İngiliz basınına verdiği röportajlarda şikayetini net şekilde dile getiren Eriksen, ayrılık seçeneğini de masaya yatırdı.

United da ayrılığa hazır

Diğer taraftan United da yeni sezon planlarında Eriksen’i düşünmüyor. Her ne kadar deneyimli yıldızın kulübüyle 1 yıllık daha sözleşmesi bulunsa da tarafların lig bitiminde kontratı karşılıklı feshetme ihtimali bulunuyor. Bu süreci tam bir fırsat olarak gören Galatasaray Yönetimi, Eriksen ve menajeriyle temasa geçti.

Bu sezonki Şampiyonlar Ligi grup aşamasında da Galatasaray’a karşı forma giyen Eriksen, Sarı-Kırmızılılar’ın ilgisine karşı oldukça sıcak ve anlaşmaya yakın.

İlk 11 planlarında var

Artık 37 yaşına girmeye hazırlanan ve sezon sonunda aktif futbol hayatına nokta koymayı planlayan, Galatasaray’ın şu anki 10 numarası Dries Mertens’e de teknik ekibin “Kal” baskısı devam ediyor. Belçikalı yıldızın, gelecek sezon antrenör / oyuncu olarak kadroda yer alması hedefleniyor. Mertens’in bu teklifi kabul edip etmemesinden bağımsız olarak, forvet arkası pozisyonunda Eriksen artık ilk 11 için düşünülüyor.

Tüm dünyayı korkuttu

Ajax altyapısında yetişip yıldızını parlatan, Tottenham ve Inter gibi devlerin de formasını giyen İskandinav futbolcu, 12 Haziran 2021’de Danimarka ile Finlandiya arasında oynanan EURO 2020 maçında hayatının en büyük şokunu yaşamıştı. Sahada kalbi duran Eriksen’e 15 dakika boyunca kalp masajı yapılmış ve hastaneye götürülmüştü. Kalp temposunu düzenleyen bir cihaz takılan tecrübeli futbolcu, pes etmedi ve sahalara eski formuyla dönmeyi başardı.(Fanatik)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum